Kamil Majchrzak pokonał wyżej notowanego Argentyńczyka i zagra o awans do turnieju głównego w Rzymie

JacK
Mariusz Kapala awansował do finału kwalifikacji ATP Masters 1000 w Rzymie
Mariusz Kapala awansował do finału kwalifikacji ATP Masters 1000 w Rzymie Mariusz Kapala
Nasza druga rakieta męskiego tenisa, zajmujący 80. miejsce w rankingu ATP Kamil Majchrzak gładko w dwóch setach po godzinie i 15 minutach pokonał 6:4, 6:2 wyżej notowanego Argentyńczyka Federico Corię (58. na liście) o finał kwalifikacji turnieju La Dolce Vita At The Internazionali BNL d’Italia na kortach ziemnych w Rzymie.

Polak sprawił niespodziankę, bo starszy od niego o cztery lata 30-letni Coria ma wyższą pozycję rankingową i lepszy dorobek w ATP - w ubiegłym roku wystąpił nawet w finale Swedish Open ATP Tour 250 w Bastad. Wcześniej rywale spotkali się raz w ITF Men’s Circuit w 2014 roku w Mendozie, gdzie wygrał Federico 6:3, 3:6, 6:3.

W pierwszym secie gra była wyrównana i zawodnicy zwyciężali swoje podania, ale Polak przełamał rywala w ostatniej możliwej próbie i wygrał seta. Majchrzak miał w tej partii 100 procentową skuteczność po pierwszym serwisie. Zdobył 16 punktów na 16 podań.

Jeszcze lepiej Majchrzak spisał się w drugim secie. Przy stanie 2:2 przełamał Argentyńczyka, aby następnie uczynić to w siódmym gemie i przy trzech piłkach meczowych przy swoim podaniu rozprawić się z Corią.

Polak nie popełnił żadnego podwójnego błędu serwisowego, miał sześć asów, a rywal cztery. Jego suteczność po pierwszym serwisie wyniosła aż 88 procent.

Dzięki sobotniej wiktorii piotrkowianin wywalczył awans do niedzielnego finału kwalifikacji turnieju ATP Masters 1000 i w parku Foro Italico zagra ze zwycięzcą meczu Francuza Ugo Humberta (ATP 46) i Amerykanina Brandona Nakashimy (ATP 74).