Kamil Stoch na trzecim miejscu w Predazzo. Wielkie odrodzenie Polaka

redZaktualizowano
Kamil Stoch zajął w Predazzo trzecie miejsce
Kamil Stoch zajął w Predazzo trzecie miejsce Adam Guz
Kamil Stoch wrócił do gry. W pierwszym indywidualnym konkursie na skoczni w Predazzo zajął trzecie miejsce. Poza jego zasięgiem okazali się jedynie Ryoyu Kobayashi oraz Dawid Kubacki. W tej samej chronologii przedstawia się zresztą obowiązująca klasyfikacja generalna Pucharu Świata.

Kamil Stoch na podium konkursu w Predazzo:

Kamil Stoch w pierwszej serii oddał niezły skok. Wylądował w miejscu gdzie linia wskazała 121,5 metra. Na półmetku uplasował się na piątej lokacie z niewielką stratą do czwartego Romana Koudelki i nieco większą do trzeciego Stefana Krafta. Obu tych rywali przeskoczył jednak w serii finałowej.

Drugi skok Stocha okazał się bowiem zdecydowanie lepszy. Nasz orzeł pofrunął na odległość 133,5 metra, dzięki czemu znalazł się na podium. W drugiej serii lepszą odległość uzyskał od niego jedynie najlepszy w zawodach Ryoyu Kobayashi, który wylądował 2,5 metra dalej.

Kamil Stoch zakończył zawody na trzecim miejscu z dorobkiem 282,9 pkt. Do drugiego Dawida Kubackiego stracił niewiele ponad 5 pkt, natomiast do Kobayashiego aż 32,1. W klasyfikacji generalnej Polak traci już do Japończyka 492 punkty. Ma za to tylko oczko mniej od drugiego Piotra Żyły, który dzisiaj był siódmy.

W tym sezonie Kamil Stoch trzykrotnie stawał na podium. Na zawodach w fińskim Kuusamo zajął odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Razem z kolegami z kadry zajął też pierwszą lokatę w konkursie drużynowym w Wiśle.

To drugie podium Stocha na zawodach w Predazzo. Na tej samej skończył zwyciężył bowiem w 2012 roku.

Materiał oryginalny: Kamil Stoch na trzecim miejscu w Predazzo. Wielkie odrodzenie Polaka - Sportowy24