Kamil Wilczek strzela, Brondby gładko wygrywa z Silkeborgiem

DW
Pawel Relikowski / Polska Press
Ten weekend należy do Polaków! Gole dla swoich drużyn zdobywali Karol Linetty i Jakub Błaszczykowski, a do tego towarzystwa dołącza także Kamil Wilczek. Polski napastnik przypomniał o sobie selekcjonerowi Adamowi Nawałce w wygranym 4:1 meczu Brondby - Silkeborg.

Gospodarze nie mieli łatwego startu. Już w 8. minucie stracili bowiem bramkę. Nie wiadomo, czy to ironia losu, ale trafienie zanotował wypożyczony z Brondby Gustaf Nilsson. W drugiej połowie "Vestegnen" wyrwali się z letargu i nie dali swoim rywalom żadnych szans. W 53. minucie Besar Halimi wyrównał wynik, a po trzech minutach na 2:1 uderzył Hany Mukhtar.

Grający od pierwszej minuty Kamil Wilczek również dołożył cegiełkę do sukcesu swojej drużyny. W 60. minucie obaj napastnicy gospodarzy próbowali dopaść do prostopadłej piłki z głębi pola. Przy strzale Pukkiego skutecznie interweniował bramkarz Norgaard, jednak przy dobitce polskiego zawodnika był już bez szans.

Brondby wygrało to spotkanie 4:1 i pozostało na 3. miejscu w tabeli duńskiej ekstraklasy. "Vestegnen" tracą tylko dwa oczka do liderującego Nordsjaelland.

Petardy, gol w 95 minucie, afera alkoholowa. Pamiętne momenty eliminacji

Materiał oryginalny: Kamil Wilczek strzela, Brondby gładko wygrywa z Silkeborgiem - Gol24