OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Biel Alino
Wtorkowy wieczór przyniósł wiele emocji dla fanów ligi hiszpańskiej. Barcelona sensacyjnie przegrała z Realem Valladolid. Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) unieważnił zawieszenie skrzydłowego Realu Madryt Viniciusa Juniora. Brazylijczyk był wyzywany przez kibiców Valencii na tle rasistowskim. Z tego powodu południowa trybuna na Estadio Mestalla będzie zamknięta przez pięć meczów.

Valencia została również ukarana karą grzywny w wysokości 45 tysięcy euro. W niedzielę "Królewscy" przegrali 0:1, a Vinicius Junior w doliczonym czasie drugiej połowy otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie - uderzenie w twarz Hugo Duro. Po przeanalizowaniu zapisów z kamer i protokołu meczowego komisja RFEF zdecydowała się cofnąć karę, którą miał otrzymać Brazylijczyk.

Hiszpańska policja zatrzymała kibiców podejrzanych o obrażanie Viniciusa na tle rasistowskim. Siedem osób usłyszało zarzuty.

We wtorek FC Barcelona sensacyjnie przegrała 1:3 z Realem Valladolid w ramach 36. kolejki ligi hiszpańskiej. 90 minut zagrał Robert Lewandowski. Polak strzelił jedną bramkę, ale Duma Katalonii nie odrobiła strat. Bardzo ważnym wydarzeniem meczu było zejście z placu gry Raphinhi. Brazylijczyk zdjął koszulkę meczową, a pod nią miał bezrękawnik, na którym wyraził wsparcie dla swojego reprezentacyjnego kolegi - Viniciusa. (PAP)