Karol Świderski między nogami bramkarza. Piąty gol Polaka w sezonie [WIDEO]

Krzysztof Kowalski
Karol Świderski zdobył piątą bramkę dla Charlotte FC w tym sezonie amerykańskiej MLS. Reprezentant Polski do siatki trafił w meczu przeciwko Columbus Crew. W wyjściowym składzie rozpoczął również Jan Sobociński. Z kolei Kamil Jóźwiak znalazł się poza kadrą.

Polacy za granicą: Świderski z kolejnym golem w MLS

Świderski trafił do siatki w 56 minucie przy stanie 0:3. Wtedy to po dokładnym dalekim podaniu Ashleya Westwooda przejął piłkę w polu karnym i sprytnie uderzył między nogami bramkarza. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 4:2 dla gospodarzy z Columbus.

Świderski w trwającym sezonie Major League Soccer w dorobku ma pięć bramek i dwie asysty. Reprezentant Polski błysnął także w poprzedniej kolejce. W wygranym meczu przeciwko Los Angeles Galaxy (1:0) zdobył zwycięskiego gola.

BRAMKA KAROLA ŚWIDERSKIEGO:

W meczu z Columbus Świderski rozegrał pełne 90 minut, zaś Jan Sobociński grał do 63 minuty i obejrzał żółtą kartkę. Kamil Jóźwiak odpoczywał z powodu kontuzji. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał były zawodnik Wisły Kraków Yaw Yeboah.

Charlotte FC plasuje się na 9. miejscu w tabeli Konferencji Wschodniej MLS.

Były napastnik Jagiellonii otrzymał powołanie od Fernando Santosa na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni 16 czerwca zagrają towarzysko z Niemcami, a 4 dni później zmierzą się w Kiszyniowie z Mołdawią w meczu eliminacyjnym do Euro 2024.

Columbus Crew - Charlotte FC 4:2

bramki: Christian Ramirez 5, 59, Maximilian Arfsten 21, Cucho Hernandez 43 - Karol Świderski 56, Justin Meram 58

żółte kartki: Cucho Hernandez - Jan Sobociński, Nathan Byrne, Derrick Jones

widzów: 20 199