Karolina Młodawska z Kielc skoczyła po srebro na mistrzostwach Polski! Brawa dla zawodniczki i trenera Zdzisława Lipińskiego [ZDJĘCIA]

Dorota Kułaga
Karolina Młodawska w piękny stylu zdobyła srebro w skoku w dal na Halowych Mistrzostwach Polski. Fot. Bartek Kozłowski
Znakomicie spisała się Karolina Młodawska z KKL Kielce na 63. Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, które odbywają się w Toruniu.

Karolina Młodawska, której trenerem jest Zdzisław Lipiński, sprawiła ogromną niespodziankę. Zdobyła srebrny medal w skoku w dal z wynikiem 6 metrów i 13 centymetrów. To rekord życiowy kieleckiej zawodniczki. Do złota zabrakło jej 1 centymetra!
Tytuł mistrzyni Polski seniorek wywalczyła Joanna Kuryło z AZS AWF Wrocław - 6.14 m, a po brąz sięgnęła Weronika Grzelak z Górnika Wałbrzych - 6.11 m.

-Jestem bardzo zadowolona z tego startu. Wierzyłam w to, że skoczę daleko, bo byłam bardzo dobrze przygotowana. Poprawiłam rekord życiowy, zdobyłam pierwszy medal mistrzostw Polski wśród seniorów. Są powody do radości - mówiła nam "na gorąco", tuż po dekoracji medalami, Karolina Młodawska.

Dodajmy, że dotychczasowy rekord życiowy Karoliny Młodawskiej w hali, i to z tego sezonu, wynosił 5.76 metra, a na stadionie 6.03 metra.

- Kaja, wiedziałam, że dasz czadu. BRAWO. Ja z takim wynikiem przyjechałam do Kielc...Miałam 23 lata....Myślę, że przed Tobą jeszcze wiele sukcesów - napisała na Facebooku olimpijka Mirosława Sarna, mistrzyni Europy w skoku w dal, która wcześniej prowadziła Karolinę Młodawską w KKL Kielce.

Karolina Młodawska była jedyną reprezentantką klubów z Kielecczyzny na tych mistrzostwach. W imprezie tej z powodzeniem startowała jeszcze Karolina Kołeczek, która pochodzi z Sandomierza, ale obecnie reprezentuje AZS UMCS Lublin. Zdobyła srebrny medal w biegu na 60 metrów przez płotki.