KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 0:1. Bezbarwne Zagłębie przegrywa z Wisłą Kraków (WYNIK, SKRÓT, BRAMKI, RELACJA)

Piotr Janas
Gola na wagę 3 pkt. dla Wisły Kraków strzelił w Lubinie Vukan Savicević
Gola na wagę 3 pkt. dla Wisły Kraków strzelił w Lubinie Vukan Savicević FOT. ANDRZEJ BANAS
Zagłębie Lubin przegrało z Wisłą Kraków 0:1 (0:0) w meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy. Bramkę na wagę trzech punktów dla "Białej Gwiazdy" strzelił Vukan Savicević.

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków

W niedzielne popołudnie w Lubinie mierzyły się walcząca o utrzymanie Wisła Kraków z miejscowym Zagłębiem, które wciąż marzy o grze w górnej ósemce. Aby realnie myśleć o realizacji tego celu, z takimi rywalami jak Wisła, "Miedziowi" wygrywać po porostu muszą. Pomóc w pokonaniu "Białej Gwiazdy" mieli wracający do składu po kontuzjach i zawieszeniach za kartki Alan Czerwiński, Lubomir Guldan i Saša Živec.

Prowadzący Wisłę Kraków Artur Skowronek nie eksperymentował. Wystawił dokładnie tę samą jedenastkę, która tydzień wcześniej wygrała z Jagiellonią Białystok 3:0 (nie licząc Heberta, którego z powodu kontuzji tydzień temu już w przerwie zastąpił Rafał Janicki).

O pierwszej połowie wspomnieć należy tylko z kronikarskiego obowiązku. Zagłębie oddało łącznie jeden niecelny strzał, a Wisła siedem, z tym że tylko jeden leciał w światło bramki Konrada Forecna. Na murawie dominował chaos, niedokładność i przeciętniactwo. Trudno było emocjonować się tym "widowiskiem".

Mimo wszystko optyczną przewagę posiadali goście. Częściej utrzymywali się przy piłce i sprawiali wrażenie bardziej zdeterminowanych, by zdobyć przynajmniej jedną bramkę.

Druga połowa wyglądała niemal tak samo, z tym że wreszcie zobaczyliśmy gola. W 65 min Maciej Sadlok zagrał "wcinkę" w pole karne Zagłębia, tam zupełnie niepotrzebnie do piłki wyszedł Forenc i został uprzedzony przez Vukana Savićevicia, a Czarnogórzec efektowną podcinką piętą umieścił ją w siatce.

Zagłębie próbowało się odgryzać, ale brakowało pomysłu na sforsowanie obrony "Białej Gwiazdy". "Miedziowi" grali bez polotu, zęba, jakby w zwolnionym tempie. Najbliżej wyrównania byli w 78 min, kiedy Guldan oddał strzał głową po rzucie rożnym, ale piłkę z linii wybił Janicki.

"Wiślacy" w końcówce mocno się cofnęli i oddali inicjatywę gospodarzom, ale Zagłębiu w tym meczu nie wychodziło dosłownie nic. Ostatecznie Wisła wywiozła z Lubina komplet punktów, a lubinianie zamiast zbliżyć się do czołowej ósemki, mają już tylko pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.