Kibice dopingują, ale też pytają: Co się dzieje z drużyną Comarch Cracovii, która jeszcze niedawno walczyła o mistrzostwo Polski? [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
Mecz Comarch Cracovia - Orlik Opole
Mecz Comarch Cracovia - Orlik Opole Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Ekstraklasa hokejowa. Gra krakowian w meczu z Orlikiem Opole (2:3) wyglądała chwilami tragicznie, a rozgrywanie przewag wołało o pomstę do nieba. Co zostało z zespołu, który przed dwoma, trzema laty dominował w naszej lidze?

Zaskakującą decyzję podjął trener Rudolf Rohaczek. Nowy nabytek „Pasów”, 35-letni bramkarz z USA Jason Bacashihua, po słabym meczu w Oświęcimiu, gdzie przepuścił pięć goli, nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Między słupkami stanął Robert Kowalówka.

Od początku spotkania trwało bombardowanie bramki Orlika strzeżonej przez fińskiego bramkarza Tuomasa Tolonena. Goście odgryzali się tylko pojedynczymi kontrami. Bramka padła w nieoczekiwanym momencie, kiedy na ławce siedział Emil Svec Gospodarze wyprowadzili efektowną kontrę i po podaniu Filipa Drzewieckiego do siatki z bliska trafił Paweł Zygmunt.

Już w 9 sekundzie drugiej tercji goście wyrównali i uwierzyli, że mogą pokrzyżować szyki Cracovii. Dwa razy gospodarzy ratował Kowalówka. Potem Mateusz Bepierszcz przejął bezpański krążek i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Ale w 44 min Przygodzki po raz drugi pokonał Kowalówkę. „Pasy” grały z minuty na minutę coraz gorzej, nie potrafiły wykorzystać podwójnej przewagi. Czarę goryczy dopełnił gol Bartłomieja Bychawskiego. Gra krakowian wyglądała chwilami tragicznie, a rozgrywanie przewag wołało o pomstę do nieba.

Comarch Cracovia - Orlik Opole
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Bramki:
1:0 Zygmunt (Drzewiecki, Kruczek) 17, 1:1 Przygodzki (Trandin) 21, 2:1 Bepierszcz 34, 2:2 Przygodzki 44, 2:3 Bychawski (Przygodzki) 56.
Cracovia: R. Kowalówka - Kruczek, Musioł, Zygmunt, Svec, Drzewiecki - Noworyta, Rompkowski, Csamango, Vachovec, Bepierszcz - Szurowski, Dąbkowski, Kamiński, Domagała, Brynkus - Gajor, Kamieniew, Sordon, Dziurdzia, Sztwiertnia.
Sędziował: Krzysztof Kozłowski (Katowice). Kary: 12 - 14 min. Widzów: 500.