Kiedy Wilfredo Leon zagra dla Polski? Znamy datę debiutu...

Kiedy Wilfredo Leon zagra dla Polski? Znamy datę debiutu Leona w reprezentacji Polski!

jg

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Kiedy Wilfredo Leon zagra dla polski? Zadebiutuje latem tego roku
1/2
przejdź do galerii

Kiedy Wilfredo Leon zagra dla polski? Zadebiutuje latem tego roku ©fot. Sylwia Dąbrowa

Kiedy Wilfredo Leon zagra dla Polski? Znamy datę debiutu Leona w reprezentacji Polski! Informację tę oficjalnie potwierdził Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przypomnijmy, że Kubańczyk trenował już z kadra Vitala Heynena. Latem Wilfredo Leon zadebiutuje oficjalnie grając dla Polski. Kiedy?

Kiedy Wilfredo Leon zagra dla Polski?


- 24 lipca 2019 mija karencja i wtedy Wilfredo Leon może już oficjalnie zagrać w każdym meczu, nawet w sparingowym. Do tego czasu będzie trenował. Na pewno będzie już grał w zamkniętych sparingach. Chcemy, żeby był od początku na zgrupowaniu - powiedział portalowi portalowi rmf24.pl Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

Wygląda zatem na to, że Wilfredo Leon pierwszy raz zagra dla Polski w oficjalnym meczu o stawkę 9 sierpnia, kiedy to w Gdańsku rozpocznie się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Kubańczyk trenował już z reprezentacją Polski, ale w oficjalnym meczu będzie mógł wystąpić dopiero latem tego roku. Wcześniej zapewne pojawi się w nieoficjalnych spotkaniach towarzyskich.

Kiedy Wilfredo Leon zagra dla Polski? Kto będzie rywalem olimpijską przepustkę?
W Gdańsku - o przepustkę olimpijską - biało-czerwoni walczyć będą z Francją, Tunezją i Słowenia.

Sonda

Czy Wilfredo Leon powinien grać dla Polski?


W rozmowie z rmf24.pl prezes Kasprzyk argumentował, że "Wilfredo Leon mówi po polsku, ma żonę Polkę i dziecko. Tu mieszkają".

- Chłopcy go docenili i przyjęli, mimo że jest gwiazdą. To najlepszy zawodnik na świecie. Kiedy przyjechał na zgrupowanie, to pokazał się jako normalny człowiek - stwierdził prezes.

Wilfredo Leon polskie obywatelstwo otrzymał w lipcu 2015 roku. Dwa lata później polska federacja złożyła wszystkie dokumenty, które były wymagane, by Kubańczyk grał dla Polski. Długo z pozwoleniem ociągała się kubańska federacja, ale wreszcie przystała na zmianę barw przez siatkarze. Od lipca 2017 roku biegnie dwuletnia karencja, która wymagana jest, by Wilfredo Leon zagrał dla Polski.

Wilfredo Leon zadebiutował w reprezentacji Kuby w wieku 14 lat. W wieku 17 lat został jej kapitanem. W kubańskiej kadrze grał do 2012 roku, kiedy to zrezygnował po przegranych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Londynie. Teraz ma pomóc Polakom w zdobyciu medalu igrzysk w Tokio 2020.Komentarze (11)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Leon nie powinien grać dla Polski

skarp79 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Rozumiem, że można być, jak w przypadku Leona, Polakiem z wyboru, ale jednak uważam, że dwa lata to troszeczkę za mało, żeby się nim poczuć. A nawet jeżeli, to co powiemy Kubiakowi, Kwolkowi,...rozwiń całość

Rozumiem, że można być, jak w przypadku Leona, Polakiem z wyboru, ale jednak uważam, że dwa lata to troszeczkę za mało, żeby się nim poczuć. A nawet jeżeli, to co powiemy Kubiakowi, Kwolkowi, Szalpukowi, Fornalowi czy innym pretendującym do grania na przyjęciu? Że niestety musisz swoje marzenia odłożyć, że twoja mentalność, język, kultura i duma przy słuchaniu polskiego hymnu już nie mają znaczenia, bo zawodnik z innego kraju poczuł się Polakiem i jego "poczucie" znaczy więcej niż całe twoje życie, dlatego gra on, a nie ty. To, że ktoś poczuł się kimś, nie oznacza jeszcze, że tym kimś jest. Myśląc w ten sposób czy wezmę do rodziny kogoś, kto nagle poczuł, że powinien nosić moje nazwisko i oddam mu pokoju swojego syna? Nie, nawet jeżeli ma bardziej szlachetny charakter, milion razy więcej dobrych uczynków i jest bardziej inteligentny. Nie róbmy z kadry drużyny klubowej. Pytanie czy jeżeli inni wiodący zawodnicy na świecie poczują się Polakami i będą mogli grać dla Polski, to cała szóstka plus libero to dalej będzie to reprezentacja Polski? Co innego, gdyby Leon wychował się w Polsce, mówił w naszym języku, rozumiał tradycję czy kulturę. Wybrał Polskę przez kobietę. A jeżeli za rok się rozwiodą i zwiąże się z Rosjanką, poczuje się Rosjaninem, to znaczy, że nim będzie?
Pozdrawiam.zwiń

Zdjęcie autora komentarza
On jest Polakiem z wyboru.

Jan Hudek

Zgłoś naruszenie treści / 1

A to znaczy więcej niż to ,że się urodził w rodzinie polskiej.To nie znaczy,że się wyparł Kuby lecz,że ma dwie ojczyzny.Komu to się nie podoba to nie jest patriotą lecz nazistą.Cieszę się,że 96%...rozwiń całość

A to znaczy więcej niż to ,że się urodził w rodzinie polskiej.To nie znaczy,że się wyparł Kuby lecz,że ma dwie ojczyzny.Komu to się nie podoba to nie jest patriotą lecz nazistą.Cieszę się,że 96% ankietowanych dobrze przyjęło naszego nowego reprezentanta.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Leon nie powinien grać dla Polski

skarp79 (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Nazistą? Serio? Chyba się coś panu pomyliło. Bez związku.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
...

wrbhyj (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

Reprezentacja Polski świetnie sobie radzi bez zagranicznych zawodników , naturalizowanych . Czy więc Leon musi grać w reprezentacji Polski ? Lepsze jest wrogiem dobrego . Jestem za a nawet przeciw .

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
I znowu błąd! Przecież nigdzie nie jest powiedziane, że od podanego dnia zagra dla reprezentacji

... (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

Napisaliście, tylko, że od tego i tego dnia BĘDZIE mógł zagrać. To znacząca różnica.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Gadanie

JasnePełne (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Zagra, jeśli będzie 1. zdrowy (odpukać!) 2. nadal będzie chciał dla Polski grać. Innej opcji nie ma. Nie wyobrażam sobie że rezygnujemy ze zdrowego, chętnego do gry Leona. Nawet mistrzów świata nie...rozwiń całość

Zagra, jeśli będzie 1. zdrowy (odpukać!) 2. nadal będzie chciał dla Polski grać. Innej opcji nie ma. Nie wyobrażam sobie że rezygnujemy ze zdrowego, chętnego do gry Leona. Nawet mistrzów świata nie stać na stratę takiego gracza.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
swoim komentarzem potwierdziłeś, że jego występ nie jest pewny.

... (gość)

Zgłoś naruszenie treści

tyle w temacie

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Polska

Xyz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Nazwę kraju piszemy wielką literą.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zmieńcie w tytule "polski" na Polski

k (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

od kiedy to nazwy krajów piszemy z małej litery, o ile nie są przymiotnikami?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Polski w tym zdaniu to nie przymiotnik

StefanzMjakMiłość (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6

na litość boską.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
odpuść pismakom

z gw, (gość)

Zgłoś naruszenie treści

oni sa niereformowalni pod tym względem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku