Kieleccy karatecy startowali w mistrzostwach Polski

saw
W Turku odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Shinkyokushinkai, które były zarazem kwalifikacjami do Mistrzostw Europy kadetów, juniorów i seniorów. Startowała w nich 3-osobowa ekipa Kieleckiego Klubu Sportowego Karate.

Najlepiej spisał się Daniel Gmyrek w kategorii do 70 kg, który w kategorii juniorów wywalczył trzecie miejsce i brązowy medal. Natomiast w konkurencji kumite seniorów IV miejsce zdobył Mateusz Wawrzeńczyk w kategorii 70 kg oraz Przemysław Gmyrek w kategorii do 80 kg.

Żadnemu z naszych zawodników nie udało się ostatecznie zakwalifikować na mistrzostwa Europy, ale zabrakło naprawdę niewiele – przyznał Tomasz Kęćko, prezes Kieleckiego Klubu Sportowego Karate. - W mistrzostwach wystartowało ponad 200 zawodników z kilkudziesięciu klubów z całego kraju. Walki były rozgrywane na czterech matach a zmagania obserwowało około 800 osób.

Dzień przed Mistrzostwami odbyło się również zebranie sprawozdawczo-wyborcze Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai. Podsumowano ostatnie cztery lata pracy federacji i zarządu oraz przyjęto absolutorium dla ustępujących władz. Wybrano również nowe władze. Prezesem federacji ponownie został Remigiusz Karpiński.

Oceniamy Koronę po jesieni. Kto najlepszy, a kto się nie sprawdził?

Korona ma 45 lat! Zobacz jak świętowała historyczny sukces

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

TOP 11 najlepszych snajperów Korony w ekstraklasie! [GALERIA]

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Materiał oryginalny: Kieleccy karatecy startowali w mistrzostwach Polski - Echo Dnia Świętokrzyskie