Klasa okręgowa. Piaskowianka Piaski i Unia Sędziszów wciąż są w ścisłej czołówce, Naprzód Jędrzejów traci niewiele do miejsc dających awans

Damian Wiśniewski
W derbach powiatu jędrzejowskiego Piaskowianka (niebieskie stroje) ograła Naprzód Mateusz Zapart
Trwa dobra dyspozycja klubów z powiatu jędrzejowskiego w rozgrywkach świętokrzyskiej klasy okręgowej. Dwa z nich są na miejscach dające awans.

Jak radziły sobie zespoły z powiatu w poprzedniej kolejce klasy okręgowej?

W derbach górą była Piaskowianka

Jednym z ciekawszych meczów jedenastej kolejki świętokrzyskiej klasy okręgowej był pojedynek, w którym naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny z powiatu jędrzejowskiego. Piaskowianka Piaski w roli gospodarzy podejmowała Naprzód Jędrzejów.

Do przerwy żadna z drużyn nie potrafiła strzelić gola, ale tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania prowadzenie gościom dał Arkadiusz Przeździk. Naprzód prowadził od 49. minuty do 81,, kiedy do remisu doprowadził Rafał Krzysztofik. Siedem minut potem bramkę na 2:1 zdobył Karol Boszczyk i trzy punkty zdobyła ekipa z Piasek.

- Pierwsza połowa przebiegała z lekką przewagą Naprzodu, który miał kilka okazji, ale ich nie wykorzystał. Na początku drugiej połowy po rzucie rożnym zdobył jednak gola. Od tego momentu przejęliśmy inicjatywę. Na ostatnie 20 minut meczu zastosowałem bardziej ofensywne ustawienie 3-4-3 i przyniosło to skutek - powiedział po spotkaniu Mikołaj Pełka, trener Piaskowianki.

Zwycięstwo w starciu derbowym było dla drużyny z Piasek bardzo ważna.

- Jesteśmy jednością, sprawiliśmy dzisiaj radość społeczności wiejskiej na Piaskach. Wygrać z wielkim Naprzodem jest dla nas sukcesem. Daliśmy radę. Dziękuję chłopakom, szacunek wielki za to co zrobiliście dziś na boisku - dodał szkoleniowiec.
Trener Naprzodu Jędrzejów był natomiast zawiedziony końcowym rezultatem. Jego drużyna nie zdobyła ani jednego punktu mimo tego, że jako pierwsza zdobyła bramkę.

- Szkoda, że oddaliśmy inicjatywę w meczu po strzeleniu bramki. Po tym golu zupełnie przestaliśmy grać - powiedział po meczu trener Naprzodu Jędrzejów Robert Banaszek.

Unia pokonała Wicher Miedziana Góra

Trzeci z klubów z powiatu jędrzejowskiego grał ostatnio jako gospodarz z Wichrem Miedziana Góra. Do przerwy Unia Sędziszów prowadziła 1:0 po golu strzelonym przez Tomasza Nartowskiego, ale kończyła pierwszą połowę w osłabieniu, ponieważ w 42. minucie spotkania czerwoną kartką został ukarany Tomasz Pawlikowski. Na początku drugiej połowy do remisu doprowadził Łukasz Piotrowski, ale chwilę potem strzałem z rzutu karnego triumf Unii zapewnił Piotr Kasza.

Piaskowianka, Unia i Naprzód w tabeli

Wszystkie trzy drużyny z powiatu jędrzejowskiego znajdują się albo na miejscach dających awans do Hummel 4 Ligi, albo ich strata do nich jest bardzo niewielka.

Po sezonie promocję do wyższej ligi uzyskają trzy pierwsze drużyny z ligowej klasyfikacji. Pierwszą lokatę zajmuje w niej natomiast Piaskowianka Piaski, która w 11 rozegranych do tej pory spotkaniach zgromadziła 26 punktów.

Trzecia w ligowej tabeli jest natomiast Unia Sędziszów, która zdobyła jak na razie 22 punkty. Jej przewaga nad czwartym Hetmanem Włoszczowa i piatem Świtem Ćmielów wynosi jednak tylko jeden punkt.

Piąty w ligowej klasyfikacji jest Naprzód Jędrzejów, który ma o dwa punkty mniej, niż Unia.

Kolejne spotkania drużyn z powiatu

W nadchodzący weekend rozegrana zostanie 12. seria gier świętokrzyskiej okręgówki.

Unia Sędziszów swój mecz zagra na wyjeździe z Zenitem Chmielnik i będzie to w tę sobotę, 29 października. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15. Zenit w tabeli jest na miejscu 12. i zdobył do tej pory 11 punktów.

Następnego dnia, w niedzielę, o godzinie 12. rozpoczną się spotkania Naprzodu Jędrzejów oraz Piaskowianki Piaski.
Naprzód zagra na własnym boisku ze Spartą Dwikozy, która w tabeli ligowej jest na miejscu dziesiątym z dorobkiem 13 punktów na koncie.

Piaskowianka zmierzy się na wyjeździe z Victorią 2015 Skalbmierz, która w tabeli jest 13. i zdobyła osiem punktów.