psz
Krzysztof Piątek zdobył swojego 20. gola w tym sezonie Serie A
Krzysztof Piątek zdobył swojego 20. gola w tym sezonie Serie A East News
Krzysztof Piątek wrócił do strzelania goli w klubie po niespełna miesiącu. Polak wpisał się na listę strzelców tuż przed przerwą we wtorkowym meczu z Udinese Calcio (1:1). Dzięki temu trafieniu 23-latek wyprzedził Cristiano Ronaldo w klasyfikacji strzelców Serie A.

Krzysztof Piątek strzelił gola z Udinese

"El Pistolero" w 44. minucie wykorzystał dośrodkowanie Patricka Cutrone. Jego pierwszy strzał obronił co prawda bramkarz Juan Musso, ale przy dobitce głową był już bezradny. Po zmianie stron defensywa Milanu raz dała się zaskoczyć i spotkanie na San Siro zakończyło się podziałek punktów. Rossoneri nie wygrali już w lidze od trzech spotkań.

Krzysztof Piątek wiceliderem klasyfikacji strzelców

W meczu 30. kolejki Serie A Krzysztof Piątek zdobył swoją 20. bramkę w obecnym sezonie. Dzięki temu wyprzedził w klasfyikacji strzelców Cristiano Ronaldo i został samodzielnym wiceliderem. A najskuteczniejszy nadal pozostaje 36-letni Fabio Quagliarella, który w środę w meczu z Torino może powiększyć swój dorobek.