Klęska Rafaela Nadala w pierwszym meczu ATP Finals. Demolka w drugim secie

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Rafael Nadal przegrał z Taylorem Fritzem w pierwszym meczu turnieju ATP Finals
Rafael Nadal przegrał z Taylorem Fritzem w pierwszym meczu turnieju ATP Finals Fot. Andrzej Szkocki/Polska Press
Norweg Casper Ruud i Amerykanin Taylor Fritz rozpoczęli w niedzielę od wygranych zmagania w kończącym sezon turnieju ATP Finals w Turynie. Drugi z wymienionych sprawił sporą niespodziankę, w dwóch setach ogrywając najwyżej notowanego tenisistę spośród tych, którzy rywalizują na Półwyspie Apenińskim, czyli Rafaela Nadala.

Niedzielne starcia miały podobny przebieg. W pierwszym secie meczu Ruuda z niżej notowanym Kanadyjczykiem Felixem Augerem-Aliassimem obaj tenisiści pewnie utrzymywali swoje podanie i o wyniku decydował tie-break. Po początkowej wyrównanej walce końcówkę lepiej rozegrał Norweg. W drugiej partii wystarczyło mu jedno przełamanie, by triumfować 6:4 i odnieść pierwsze zwycięstwo w ATP Finals.

Rafael Nadal przegrał z Taylorem Fritzem

Za niespodziankę można uznać wynik drugiego niedzielnego spotkania. Podobnie jak wcześniej Ruud i Auger-Aliassime, Hiszpan Rafael Nadal i Fritz toczyli zaciętą walkę w pierwszym secie, żaden z nich nie był w stanie przełamać rywala. Tie-breaka drugi tenisista światowego rankingu rozpoczął od straconego podania. Mimo że kolejne pewnie utrzymywał, to w końcówce zawodnik z USA ponownie go przełamał, pieczętując tym samym swoją wygraną. W drugim secie niżej notowany Amerykanin całkowicie zdominował Hiszpana i triumfował 6:1.

W poniedziałek rywalizację w Turynie rozpocznie Novak Djoković

W poniedziałek rywalizację rozpoczną zawodnicy grupy Czerwonej. Rosjanin Daniił Miedwiediew zagra z rodakiem Andriejem Rublowem, a Serb Novak Djokovic zmierzy się z Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

Hubert Hurkacz pełni w Turynie rolę drugiego rezerwowego.