Piotr Rzepecki
EPA/Mohamed Messara PAP/EPA
Klubowe Mistrzostwa Świata. Piłkarze Al-Hilal Rijad sprawili dużą niespodziankę, pokonując w półfinale klubowych mistrzostw świata w Maroku brazylijski zespół Flamengo 3:2 (2:1). W finale zmierzą się ze zwycięzcą środowego meczu między Realem Madryt i Al-Ahly Kair.

Duża niespodzianka półfinału Klubowych Mistrzostw Świata. Faworyt za burtą

Bohaterem spotkania w Tangerze był Saudyjczyk Salem Al-Dawsari, strzelec zwycięskiego gola w meczu z Argentyną (2:1) w niedawnych mistrzostwach świata w Katarze (w przegranym 0:2 meczu z Polską nie wykorzystał jedenastki).

We wtorek zdobył dwie bramki z rzutów karnych (4', 45+9'), a ponadto asystował przy trafieniu Argentyńczyka Luciano Vietto w 70. minucie. Dla triumfatorów Copa Libertadores oba gole strzelił Pedro (20', 90+1').

Przełomowym momentem spotkania okazała się końcówka pierwszej połowy, gdy drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę otrzymał Gerson za zagranie piłki ręką w polu karnym. Chwilę później Al-Dawsari pewnie wykorzystał jedenastkę. Po przerwie grający w osłabieniu Brazylijczycy nie potrafili odrobić strat.

Al-Hilal, triumfator azjatyckiej Ligi Mistrzów, wyeliminował wcześniej najlepszego w afrykańskiej Champions League reprezentanta gospodarzy - Wydad Casablanca (1:1 po dogrywce, karne 5-3). Flamengo Rio de Janeiro rozpoczęło turniej od razu od półfinału.

Podobnie od półfinału rozpocznie grę Real Madryt, który ma szansę wywalczyć klubowe mistrzostwo świata po raz piąty. "Królewscy" triumfowali w latach 2014, 2016, 2017 i 2018.

W turnieju w Maroku uczestniczą triumfatorzy Ligi Mistrzów z sześciu kontynentów oraz mistrzowie kraju-gospodarza. Ponieważ Wydad Casablanca jest zwycięzcą i afrykańskiej Champions League, i krajowej ligi, do udziału zaproszono finalistę LM - Al-Ahly. Egipcjanie mają już za sobą dwa mecze - w barażu o awans do ćwierćfinału pokonali nowozelandzki Auckland City 3:0, a w ćwierćfinale amerykański Seattle Sounders 1:0.

Jutro o godz. 20:00 polskiego czasu w stolicy Maroka Rabacie zostanie rozegrany drugi z półfinałów, w którym zmierzą się Real Madryt i Al-Ahly. Stawką wielki finał. (PAP/oprac. własne)

LIGI ZAGRANICZNE

Oni stawiali pierwsze kroki w Legii, jednak klub się na nich nie poznał. Na boiskach Ekstraklasy biega kilku piłkarzy, którzy się wyróżniają, a jednak z różnych przyczyn pobytu w Legii ciepło nie wspominają. Kogo Legia niepotrzebnie puściła i żałuje do dziś? Zebraliśmy kilka ciekawych nazwisk.Sprawdźcie kolejne nazwiska klikając w prawo!

PKO Ekstraklasa. Na nich nie poznała się Legia. I teraz z pe...