Klubowe MŚ w piłce nożnej. Flamengo na trzecim miejscu!

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/STR
Piłkarze Flamengo Rio de Janeiro wygrali z Al Ahly Kair 4:2 w meczu o trzecie miejsce klubowych mistrzostw świata. Po dwie bramki dla zwycięzców Copa Libertadores zdobyli Gabriel Barbosa i Pedro. Dwa gole dla mistrzów Afryki strzelił Ahmed Abdelkader.

Flamengo wyszło na prowadzenie już w 11. minucie, gdy Barbosa wykorzystał rzut karny. Abdelkader wyrównał pod koniec pierwszej połowy. W 58. minucie "jedenastki" nie wykorzystał obrońca Al Ahly - Ali Maaloul, jednak chwilę później drugiego gola strzelił Abdelkader.

Egipska drużyna od 69. min. grała w osłabieniu, gdyż Khalid Abdullfatah został ukarany czerwoną kartką za brzydki faul. Od tego momentu Flamengo wzięło się za odrabianie strat. Pedro strzelił gola na 2:2, następnie Barbosa ponownie pokonał bramkarza z rzutu karnego, a w doliczonym czasie wynik na 4:2 ustalił Pedro.

W sobotę o godzinie 20 w finale turnieju w Maroku faworyt Real Madryt zmierzy się w Rabacie z mistrzem Azji - Al-Hilal Rijad. W półfinale klubowych MŚ saudyjski klub pokonał Flamengo 3:2, natomiast zwycięzcy europejskiej Ligi Mistrzów wygrali 4:1 z Al Ahly.(PAP)