Kolarze z Voster Uniwheels Team po wyścigu "Hellena Tour"

Grzegorz Lipiec
Grupa kolarska Voster Uniwheels Team ze Stalowej Woli ma za sobą udany weekend startowy. Voster Uniwheels Team
Niemiec Christian Koch (LKT Brandenburg) wygrał 32. wyścig Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2017", który otworzył tegoroczny sezon szosowy w Polsce. Udany debiut w peletonie Voster Uniwheels Team ze Stalowej Woli. Z dobrej strony pokazali się Dawid Czubak, Mateusz Grabis, czy też Adam Stachowiak.

Decydującym o losach wyścigu okazał się pierwszy etap, na którym do mety dojechała 8-osobowa czołówka, z której najszybciej finiszował Koch. Niemiec zdołał utrzymać koszulkę lidera na drugim etapie, którą była jazda indywidualna na czas.
W samotnej walce z czasem świetnie spisali się zawodnicy startujący w barwach Reprezentacji Polski. Czasówkę wygrał Szymon Sajnok przed Alanem Banaszkiem. Dla obu był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed torowymi mistrzostwami świata w Hongkongu.

Zarówno trzeci jak i czwarty etap nie wniosły za wiele zmian w klasyfikacji generalnej Hellena Tour 2017. W obu przypadkach do mety dojeżdżał cały peleton, a po etapowe zwycięstwa sięgali Grzegorz Stępniak (Wibatech 7R Fuji) i Eryk Latoń (Team Hurom).
Ze swojego debiutu w peletonie może być zadowolona stalowowolska grupa Voster Uniwheels Team. Na pierwszym etapie z dobrej strony pokazał się Mateusz Grabis, który był czwarty. Piętnaste miejsce zajął Dawid Czubak. Z kolei na drugim etapie piąte miejsce zajął Adam Stachowiak. Trzeci etap to dziesiąte miejsce Czubaka i wreszcie na ostatnim etapie, Dawid zajął czwarte miejsce i był najlepszy w tej części wyścigu wśród kolarzy do 23 roku życia. W klasyfikacji generalnej nasi kolarze zajęli następujące miejsca: Mateusz Grabis (siódmy), Adam Stachowiak (czternasty), Dawid Czubak (dwudziesty szósty), Mateusz Nowaczek (trzydziesty ósmy), Jakub Najs (czterdziesty czwarty), Przemysław Sobieraj (pięćdziesiąty pierwszy), Mateusz Komar (siedemdziesiąty pierwszy), Krzysztof Parma (sto pierwszy).

Pod względem drużynowym Voster zajął wysokie czwarte miejsce i to jest dobry prognostyk przed kolejnymi startami. W klasyfikacji najaktywniejszych Jakub Najs zajął piąte miejsce, a Mateusz Komar - trzynaste.

Materiał oryginalny: Kolarze z Voster Uniwheels Team po wyścigu "Hellena Tour" - Echo Dnia Podkarpackie