Kolejna impreza siatkarska w Radomiu odwołana! Liga Narodów...

Kolejna impreza siatkarska w Radomiu odwołana! Liga Narodów kobiet i mecze towarzyskie reprezentacji męskiej nie odbędą się!

Zdjęcie autora materiału
Michał Nowak

Aktualizacja:

Echo Dnia Radomskie

Kobieca reprezentacja siatkarska miała rozegrać w Radomiu w maju turniej Ligi Narodów. Wiadomo już, że w naszym mieście nie zagrają, a kibice nie obejrzą
1/19
przejdź do galerii

Kobieca reprezentacja siatkarska miała rozegrać w Radomiu w maju turniej Ligi Narodów. Wiadomo już, że w naszym mieście nie zagrają, a kibice nie obejrzą poczynań siatkarek. ©Dariusz Gdesz / Polskapress

Kolejna zaplanowana w Radomiu siatkarska impreza nie dojdzie do skutku. Prezydent Radosław Witkowski poinformował, że turniej Ligi Narodów kobiet oraz mecze towarzyskie reprezentacji męskiej nie odbędą się!
Sytuacja ta związana jest oczywiście z opóźnieniem budowy hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Struga. Obiekt miał zostać oddany do użytku 12 listopada. Prace jednak wciąż trwają i tak naprawdę nie wiadomo kiedy się zakończą.

- Wszystkie te problemy leżą po stronie wykonawcy. Jestem po kolejnym spotkaniu i liczę na to, że przede wszystkim przedstawiciele firmy Rosa przedstawią program naprawczy i urealnią termin oddania hali widowiskowo-sportowej do użytku - powiedział Radosław Witkowski, prezydent Radomia, podczas sesji Rady Miejskiej w środę.

W związku z problemami z oddaniem do użytku obiektu, prezydent zrezygnował z organizowania w Radomiu turnieju Ligi Narodów kobiet w siatkówce, który był zaplanowany na maj 2019 oraz z dwóch meczów towarzyskich reprezentacji Polski mężczyzn, które były zaplanowane na wrzesień.

- My wstępnie zadeklarowaliśmy chęć organizacji i chcieliśmy być miastem-gospodarzem tych imprez. Spotkałem się ostatnio z przedstawicielami Polskiego Związku Piłki Siatkowej i kategorycznie rozwiałem wszelkie wątpliwości. Kobieca Liga Narodów, która była zaplanowana na maj 2019 w Radomiu, nie odbędzie się w naszym mieście. Poinformowałem, że nikt teraz nie weźmie na siebie takiego ryzyka. Ponadto przed mistrzostwami Europy, we wrześniu, siatkarze męskiej reprezentacji Polski mieli rozegrać w Radomiu dwa mecze towarzyskie W tej sytuacji też powiedziałem, że nikt nie weźmie na ten moment odpowiedzialności za organizację tych imprez, bo nie widzę tej odpowiedzialności po stronie wykonawcy inwestycji - dodał Witkowski, który poinformował jednocześnie, że dopóki wykonawca nie uwiarygodni terminu oddania tej inwestycji, nie będzie podejmował nawet wstępnych rozmów dotyczących kontraktowania jakichkolwiek imprez w nowym obiekcie przy ulicy Struga w roku 2019. Zaznaczył jednak, że Radom jest gotowy do organizowania innych imprez siatkarskich, ale dopiero w momencie, kiedy termin oddania inwestycji będzie urealniony.

- Dopóki nie rozstrzygniemy tej kwestii czy konsorcjum firm Rosa i Maxto będzie dalej prowadziło budowę, czy będzie wprowadzony program naprawczy, to nie podejmujemy żadnych decyzji co do organizacji imprez sportowych w nowej hali. Mam nadzieję, że po stronie firmy Rosa jest tyle odpowiedzialności, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni powinniśmy otrzymać kompleksową, uwiarygodnioną informację, jak będą przebiegały dalsze prace - dodał prezydent Radomia.

Obecnie poziom zaawansowania prac w hali widowiskowo-sportowej wynosi około 90 procent, natomiast na stadionie 50 procent. Hala miała zostać oddana do użytku 12 listopada, natomiast stadion pod koniec lutego. Pierwszy termin już nie został dotrzymany, natomiast wiadomo również, że drugi jest nierealny.

31 stycznia mija termin rozliczenia dotacji do hali z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- Hala widowiskowo-sportowa to 50 procent dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Mamy termin rozliczenia tej inwestycji do 31 stycznia. Wiadomo już, że ten termin nie zostanie dotrzymany i będzie trzeba podjąć rozmowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz ze wszystkimi innymi instytucjami, które w to były zaangażowane, aby ten termin przedłużyć i nie stracić tych pieniędzy - zaznaczył Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze odwołane imprezy ze względu na opóźnienia w budowie hali. Wcześniej odwołane zostały Klubowe Mistrzostwa Świata, a gala boksu „Wojna Domowa” została przeniesiona do starej hali przy ulicy Narutowicza 9.

Autor jest również na Twitterze
ZOBACZ TEŻ: Miliony dla siatkarzy od rządu. "To środki na to, aby dyscyplina mogła się dalej rozwijać"


POLECAMY RÓWNIEŻ:Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma


E.Leclerc Radomka Radom zaprezentowała się kibicom. Zobacz zdjęcia!
[TYLKO U NAS] Znane i mniej znane fakty z radomskiego świata sportu

HIT! Zdjęcia radomskich sportowców z wakacyjnych wypadów!
Rafał Wolski, znany piłkarz z Głowaczowa, stanął na ślubnym kobiercu [ZDJĘCIA]
Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej