Kolejna kontuzja u piłkarza ręcznego PGE VIVE Kielce. Michał Jurecki podczas meczu Rhein-Neckar Loewen złamał kciuk!

Anna Benicewicz-Miazga
Seria nieszczęść u piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce nie ma końca. Podczas środowego meczu Ligi Mistrzów z Rhein-Neckar Loewen w Mannheim, kciuk prawej ręki złamał Michał Jurecki. Czeka go od półtora do trzech miesięcy przerwy.

Czarna seria trwa. Od początku tego sezonu kontuzjowani ciężej lub lżej, na dłużej lub krócej, raz lub wielokrotnie byli lub są: Michał Jurecki, Władysław Kulesz, Mariusz Jurkiewicz, Luka Cindrić, Daniel Dujszebajew, Alex Dujszebajew i Artiom Karaliok. Ten pierwszy nie grał od listopada do lutego z powodu urazu mięśnia przywodziciela. W środę spotkało go kolejne nieszczęście. W końcówce meczu Ligi Mistrzów z Rhein-Neckar Loewen, przegranego przez kielczan 29:30, po oddaniu rzutu "Dzidziuś" uderzył ręką w rywala. Złapał się za dłoń, zszedł z boiska i już na nie nie wrócił.

- Od razu było widać, że to coś poważnego. Po meczu ręką tak bardzo Michała bolała, że nie mógł w szatni zdjąć koszulki - opowiada trener kieleckiego zespołu, Talant Dujszebajew.

W czwartek, po powrocie do Kielc, Jurecki przeszedł badania. - Michał złamał kciuk prawej ręki. Czekamy jeszcze na decyzję lekarza z Poznania, czy będzie potrzebna operacja, czy nie. Nie wiem, jak długa będzie przerwa Jureckiego - mówi nam Dujszebajew.

Prawdopodobnie zawodnik będzie musiał leczyć złamanie przez sześć do dwunastu tygodni. W najgorszej wersji Jurecki wyleczyłby się pod koniec maja, a więc praktycznie na koniec sezonu. Jeśli potrzebna będzie operacja, to odbędzie się ona na początku przyszłego tygodnia.

Podobna sytuacja miała miejsce w grudniu 2016 roku. Od sierpnia Jurecki leczył kontuzję stopy, której nabawił się podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W 15 minucie pierwszego meczu, który grał po powrocie do gry, spotkania z Orlenem Wisłą Płock, oddał rzut, zdobył bramkę, ale ręką trafił w głowę rywala. W efekcie złamał kość śródręcza i znów pauzował, tym razem przez dwa miesiące.

Na sobotni mecz PGNiG Superligi z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski (Hala Legionów, godzina 16) do gry ma wrócić Luka Cindrić. Poza Jureckim nie zagrają Alex i Daniel Dujszebajewowie.