Kolejna pewna wygrana. KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pokonała ATS Białystok

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
KTS Enea Siarka Tarnobrzeg wygrała w niedzielne popołudnie mecz w ramach ekstraklasy tenisa stołowego kobiet. Obrończynie tytułu pokonały ATS Białystok.

Tarnobrzeżanki zakończyły zmagania w turnieju rangi World Tour w Linzu i wróciły do rywalizacji ligowej. Z zawodniczek, które występowały w Austrii zabrakło Li Qian, Han Ying oraz Elizabety Samary. Wystąpiła natomiast Yue Wu, która pokonała swoją przeciwniczkę w czterech setach.

W całym tym meczu z ekipą z Białegostoku mistrzynie Polski nie miały większych problemów. Jednego seta równiez przegrała oprócz Yue Wu, Wiktorija Pawłowic, ale ostatecznie Siarka wygrała 3:0.

Z dobrej strony zaprezentowała się Kinga Stefańska, która z Gabrielą Dyszkiewicz wygrała do zera.

Kolejny mecz Enea Siarka zagra 28. listopada. Będzie to spotkanie w Lidze Mistrzyń przeciwko SH-ITB Budaörsi 2i SC. Podopieczne Zbigniewa Nęcka nie tylko mają już zapewniony awans z grupy, ale także zajęcie w niej pierwszego miejsca, więc będą mogły podejść do tego spotkania bez większego stresu. Rywalki wciąż walczą o możliwość awansu do fazy pucharowej.

W lidze następny pojedynek czeka ją dwa dni później. Wyjazdowym przeciwnikiem będzie zespół KU AZS PWSIP METAL-TECHNIK Łomża.

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg - ATS Białystok 3:0
Wiktorija Pawłowicz - Zauresh Akasheva 3:1 (9:11, 11:7, 11:6, 11:7)
Yue Wu - Paulina Knyszewska 3:1 (11:3, 10:12, 11:5, 11:4)
Kinga Stefańska - Gabriela Dyszkiewicz 3:0 (11:7, 11:3, 11:8).