Sławomir Stachura, materiały prasowe Korony
Felicio Brown Forbes znów strzelił dla Korony dwa gole
Felicio Brown Forbes znów strzelił dla Korony dwa gole Paweł Jańczyk
Znów błysnął w Koronie Kielce Kostarykańczyk Felicio Brown Forbes, który strzelił kolejne swoje dwa gole w Turcji. Kielczanie odnieśli drugą wygraną na zgrupowaniu, pokonując w niedzielę Ferencvaros 3:2, lidera węgierskiej ekstraklasy.

Korona Kielce – Ferencvaros 3:2 (0:0)
Bramki:
Felicio Brown Forbes 65, 73, Maciej Górski 86 - Amadou Moutari 50, Roland Varga 71.
Korona: Miśkiewicz (46.Sokół) - Rymaniak (68. Sewerzyński), Kovacević (81. Skrzecz), Malarczyk (68. Kosakiewicz), Gardawski (68. Márquez) - Gnjatić (60. Forbes), Petrak (46. Jukić), Żubrowski (68. Kallaste), Arweladze (61. Górski), Cebula (46. Pućko) - Soriano (60. Janjić).

Ferencvaros: Varga - Botka (53. Lovrencsics), Takacs (63. Blazic), Dwali (63. Frimpong), Vida (46. Csernik, 63. Heister) - Bole (63.Varga), Leandro (63.Charatin), Gorriaran, Wilmots (63.Siger), Moutari (63. Petriak) - Boede (63.Signiewicz).

FILM Z BRAMKAMI Z MECZU KORONA - FERENCVAROS TUTAJ

Felicio Brown Forbes miał wielki wkład w środę w wygraną Korony z rumuńską Politehnicą Iasi (3:0 –strzelił dwa gole), a tym razem dwa razy trafił do siatki z Węgrami. Wszedł na boisko na ostatnie pół godziny i znów błysnął skutecznością.

Liderzy węgierskiej ekstraklasy od początku spotkania próbowali narzucić własny rytm. Nie było to łatwe, ponieważ w Belek pogoda nie rozpieszczała obu drużyn. Od 15. minuty oberwanie chmury znacznie utrudniło rozgrywanie piłki. To jednak Ferencvaros znacznie dłużej budowało swoje ataki i przeważało w aspekcie posiadania piłki. Z drugiej strony, to kielczanie stwarzali sobie więcej groźnych sytuacji.

W 10. minucie żółto-czerwoni wyprowadzili pierwszy kontratak. Akcja zakończyła się strzałem Gnjaticia zza pola karnego, jednak próba ta była minimalnie niecelna. Trzeba jednak oddać, że on oraz Oliver Petrak spisywali się w środku pola bardzo dobrze i dzięki ich przejęciom kielczanie stwarzali sobie wiele dogodnych szans.

Najlepszą szansę w pierwszej połowie miał Gardawski, który w 18. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali. Lewy obrońca przegrał pojedynek nerwów i nie zdołał wyprowadzić Korony na prowadzenie. Fenomenalnie w bramce Korony spisywał się również Michał Miśkiewicz, który w dniu urodzin nie pozwolił rywalom na pokonanie się.
Obie drużyny do siatki trafiły dopiero po przerwie. Wynik spotkania już w 50. minucie otworzył Amadou. Dziesięć minut później trener Lettieri zdecydował się na wprowadzenie zawodnika, który zachwycał w poprzednim meczu. Mowa o Felicio Brown Forbesie. Kostarykanin chwilę później udowodnił, że wiosną może stanowić o sile zespołu. Z lewej strony dośrodkowywał Gardawski, a napastnik pięknym strzałem głową trafił do siatki.

W 75. minucie Węgrzy ponownie wyszli na prowadzenie. Zgranie ze skrzydła trafiło do Lovrencsicsa, który nie pomylił się i pokonał Pawła Sokoła. Odpowiedź Korony była natychmiastowa. Kielczanie także zaatakowali boczną strefą, a egzekutorem ponownie stał się Brown Forbes. Tym razem napastnik trafił do siatki… krzyżakiem!
Wydawało się, że wynik do końca nie ulegnie zmianie, jednak w ostatnich minutach Maciej Górski strzelił zwycięskiego gola dla kielczan. Przepiękne uderzenie zza szesnastki było nie do obrony dla węgierskiego golkipera. Korona Kielce po raz kolejny zwyciężyła w meczu podczas tureckiego zgrupowania.

Oceniamy Koronę po jesieni. Kto najlepszy, a kto się nie sprawdził?

Korona ma 45 lat! Zobacz jak świętowała historyczny sukces

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

TOP 11 najlepszych snajperów Korony w ekstraklasie! [GALERIA]

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O KORONIE KIELCE NA:

Korona Kielce - Echo Dnia

Materiał oryginalny: Kolejna wygrana Korony w Turcji i kolejne dwa gole Forbesa! Pokonała 3:2 węgierskiego lidera [ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie