Komplet medali dla reprezentantów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi

Dariusz Kuczmera
W środku mistrzynie Polski Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek (nr 2)
W środku mistrzynie Polski Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek (nr 2) Andrzej Banaś
Siatkówka plażowa. Prezes UKS SMS Łódź Janusz Matusiak ma powody do dumy. Jego podopieczni zdobyli medale wszystkich kolorów w mistrzostwach Polski.

Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź) po raz pierwszy w Polsce została mistrzynią kraju. Występowała w parze z doświadczoną Kingą Kołosińską (AZS UMCS TPS Lublin), która po złoto sięgnęła już po raz siódmy z rzędu. Na drugim stopniu podium stanęły Kinga Legieta wraz z Aleksandrą Wachowicz, które zostały rewelacją turnieju i jest to ich pierwszy medal w krajowych mistrzostwach. W sobotnim finale Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska pokonały parę Kinga Legieta/Aleksandra Wachowicz 2:0 (22:20, 21:13).

Porażkę z późniejszymi mistrzyniami w półfinale zanotowała para Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska. Jagoda to zawodniczka UKS SMS Łódź. Wyższość Katarzyny Kociołek i Kingi Kołosińskiej nie podlegała dyskusji.

Jak podaje siatka.org, pojedynek, którego stawką był najniższy stopień podium zakończył się dosyć szybko i zgodnie z przewidywaniami brązowe medale zawisły na szyjach Jagody Gruszczyńskiej i Aleksandry Gromadowskiej.

Ta para w meczu o brąz wygrała z duetem: Magdalena Rapacz-Matras/Sandra Szychowska 2:0 (21:15, 21:13).

W Krakowie rozgrywano także mistrzostwa Polski mężczyzn. Para złożona z dwóch reprezentantów UKS SMS Łódź zdobyła srebrny medal. Para Grzegorz Fijałek, Michał Bryl zebrała wiele braw. Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosz Łosiak (Jastrzębie Borynia) zdobyli w Krakowie mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej. W niedzielnym finale pokonali parę Grzegorz Fijałek i Michał Bryl (obaj UKS SMS Łódź) 2:1 (23:21, 20:22, 15:9). Kantor i Łosiak obronili złote medale wywalczone przed rokiem w Mysłowicach. Obaj wzięli strogi rewanż za World Tour w Hamburgu, gdzie przegrali z parą Fijałek, Bryl.

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej rozegrano po raz 25. Gratulacje dla SMS.

Materiał oryginalny: Komplet medali dla reprezentantów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi - Dziennik Łódzki