Końcówka dla Energi AZS Koszalin. Wygrana w Elblągu

kmbZaktualizowano
W 11. kolejce rozgrywek Energa AZS wymęczyła zwycięstwo ze Startem. O wygranej zadecydowały ostatnie minuty meczu.

Po początkowym okresie przewagi i prowadzeniu od pierwszych minut, Energetyczne zwolniły obroty i od około 9. minuty to gospodynie wysunęły się na prowadzenie. A z kolejnymi minutami sytuacja na parkiecie wyrównała się i zespoły oddawały cios za cios. Żaden nie potrafił narzucić swego stylu gry, a zawodniczki obu ekip dość swobodnie przedzierały się przez zasieki stawiane na kole. W ostatnich minutach pierwszej części meczu to zespół Startu był skuteczniejszy i do szatni schodził w lepszych humorach.

Po zmianie stron zespół z Elbląga skutecznie ten dystans podtrzymywał, ale też ekipa z Koszalina sama była sobie winna, bo albo popełniała błędy własne (proste straty przy rozegraniu i nadziewanie się na kontry), albo prokurowane rzuty karne, albo nieskuteczność na kole rywalek, albo także pochopne oddawanie piłki (rzut na bramkę przez całe boisko w momencie, gdy bramkarka Startu zdążyła wrócić) sprawiały, że to właśnie gospodynie prowadziły. Jakby tego było mało, potrafiły zdobywać punkty nawet, gdy grały, przez 2-minutowe kary, w osłabieniu. W dalszym ciągu jednak przewaga była minimalna, Energa AZS nie dawała się zdominować. A na trzy minuty przed końcem Hanna Rycharska rzuciła na 25:25, co zwiastowało horror w końcówce. A tę na swoją korzyść rozstrzygnęły przyjezdne, rok kalendarzowy w lidze i jednocześnie pierwszą rundę kończąc na drugim miejscu w tabeli.

Warto zaznaczyć, że na parkiecie pojawiła się Romana Roszak, która dochodzi do siebie po kontuzji (naderwane więzadła lewego kolana). W biało-zielonych barwach nie zdążyła jeszcze zadebiutować Martyna Borysławska, 23-letnia rozgrywająca, ostatnio broniąca barw Arki Gdynia (po wycofaniu się tego zespołu z rozgrywek, jego zawodniczki rozpierzchły się po innych klubach Superligi).

Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 26:27 (17:15) Start: Powaga, Pająk - Balsam 5, Choromańska 1, Świerczek 5, Jędrzejczyk 6, Trbović 2, Gadzina, Świerżewska 4, Uścinowicz, Stapurewicz, Jaszczuk 3.
Energa AZS: Sach, Prudzienica - Han 4, Urbaniak, Mazurek 2, Roszak 5, Michałów 3, Wołownik 1, Smbatian 4, Striukowa, Rycharska 6, Nowicka 2.

POLECAMY:

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Materiał oryginalny: Końcówka dla Energi AZS Koszalin. Wygrana w Elblągu - Głos Koszaliński