Kontuzja zawodnika Łomża Vive Kielce poważna. Półtora miesiąca przerwy

Angela Fernandeza czeka miesięczna przerwa w grze.
Angela Fernandeza czeka miesięczna przerwa w grze. ihf.info/Egypt 2021
Kontuzja piłkarza ręcznego Łomża Vive Kielce, Angela Fernandeza, odniesiona na mistrzostwach świata w Egipcie, jest dość poważna. Reprezentanta Hiszpanii czeka półtora miesiąca przerwy.

ZOBACZ>>> Prawie wszyscy zawodnicy Łomża Vive Kielce już trenują. W tym tygodniu dwa mecze, zaczyna się maraton

Do 53 minuty meczu o brązowy medal Hiszpania - Francja (Hiszpanie wygrali 35:29) na mistrzostwach świata w Egipcie turniej był bardzo udany dla lewoskrzydłowego Łomża Vive Kielce. Z 32 bramkami był on 24. strzelcem mistrzostw, w reprezentacji Hiszpanii więcej goli w tej imprezie mieli tylko Ferran Sole (37., ale 11 z karnych), klubowy kolega Angela, Alex Dujszebajew (34), a 32 trafienia miał także inny zawodnik Łomża Vive Kielce, Daniel Dujszebajew. Fernandez był najdłużej grającym na egipskim mundialu hiszpańskim zawodnikiem - spędził na boisku pięć godzin i osiem minut.

ZOBACZ>>> Co za mecz Dujszebajewów! Kieleccy Hiszpanie z medalem mistrzostw świata

W 53 minucie Fernandez zderzył się z francuskim rozgrywającym, Nedimem Remilim. Poczuł ból w prawej dłoni i z grymasem na twarzy usiadł na ławce rezerwowych. - Jak tylko zdałem sobie sprawę, że mały palec jest nienaturalnie wykrzywiony, wiedziałem, że to coś złego - mówi Angel Fernandez dla portalu internetowego hiszpańskiej gazety As.

ZOBACZ>>> Talant Dujszebajew poprowadził trening AZS UJK Kielce (zdjęcia)

W poniedziałek zawodnik przeszedł w Madrycie badania, które wykazały, że mały palec prawej, rzutowej dłoni jest złamany. - Muszę mieć unieruchomioną rękę na cztery tygodnie i kolejne dwa, jeśli wszystko pójdzie dobrze, poświęcę na rehabilitację - mówi hiszpański zawodnik dla Asa, dodając, że ma już zgodę trenera Łomża Vive Kielce, Talanta Dujszebajewa, aby okres leczenia i rehabilitacji spędzić w Hiszpanii.

ZOBACZ>>> TVP Sport w lutym pokaże jeden mecz Łomża Vive Kielce. Walentynkowy hit

Dla szkoleniowca kieleckiego zespołu kontuzja Fernandeza jest problemem, ponieważ jedynym lewoskrzydłowym pozostał 18-letni Cezary Surgiel. Tylko w lutym mistrzowie Polski rozegrają 10 meczów w PGNiG Superlidze i Lidze Mistrzów. W tej sytuacji Surgiela będzie wspierał na pozycji nominalny środkowy rozgrywający, Michał Olejniczak, który grywał już na skrzydle.

ZOBACZ>>> Płocki rywal Łomża Vive Kielce ma problem. Musiał zgłosić do rozgrywek 41-latka

Tuż przed mistrzostwami świata prezes Łomża Vive Kielce, Bertus Servaas, poinformował, że mistrzowie Polski nie przedłużą kontraktu z 32-letnim Hiszpanem i po trzech latach gry w Kielcach musi on szukać innego klubu. Na miejsce Fernandeza przychodzi 21-letni Francuz Dylan Nahi z Paris Saint Germain Handball.