Korona Kielce lepsza od Stali Mielec. Wygrała ważny mecz 3:0

Sławomir Stachura
Podopieczni trenerów Michała Gębury (z lewej) i Marka Graby wygrali ważny mecz ze Stalą Mielec Sławomir Stachura
W meczu Centralnej Ligi Juniorów Młodszych Korona Kielce pokonała Stal Mielec 3:0. Zwycięstwo kielczan jest jak najbardziej zasłużone.

Korona Kielce – Stal Mielec 3:0 (1:0)
Bramki:
Kacper Śliwa 26, Karol Dziedzic 64, Łukasz Górski 75.
Korona: Karyś – Dziedzic, Klapa, Dela, Cukrowski – J. Górski (68. Słabosz), K. Turek (76. Żądło), Gierczak (41. Bartosik), Rybus (61. Jagła), Szelągowski, (74. Dziubek), Śliwa (41. Ł. Górski).

Korona odniosła zasłużone zwycięstwo, choć nie było tak łatwo jak sugeruje wynik.
Pierwszy gol padł po bardzo ładnej akacji. Prostopadłą piłkę otrzymał Kacper Śliwa, wyszedł sam na sam z bramkarzem Stali i dał prowadzenie Koronie.

Kolejne bramki padły dopiero po przerwie. Najpierw po zamieszaniu piłkę będącą na linii bramkowej dobił Karol Dziedzic, a w 75 minucie po centrze z rzutu rożnego wynik ustalił Łukasz Górski.

- To był typowy mecz walki, choć toczył się pod naszą kontrolą. Cieszymy się z tej wygranej, bo przed tygodniem przegraliśmy u siebie z Resovią. To był taki ważny mecz na przełamanie – ocenił trener Michał Gębura, który prowadzi Koronę razem z Markiem Grabą.

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

NAJWIĘCEJ INFORMACJI O KORONIE KIELCE NA:

Korona Kielce - Echo Dnia

Korona ma 45 lat! Zobacz jak świętowała historyczny sukces

TOP 11 napastników Korony! Król może jest jeden!

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

(Źródło: vivi24)

Materiał oryginalny: Korona Kielce lepsza od Stali Mielec. Wygrała ważny mecz 3:0 - Echo Dnia Świętokrzyskie