0 1 połowa

Pogoń Szczecin

1

1 1 połowa

• Mecz w Kielcach nie zachwycił. Pogoń w pierwszej połowie wyszła na prowadzenie, a w drugiej części meczu skupiała się na utrzymaniu prowadzenia i nie zagroziła zbytnio bramce Pawła Sokoła. Dante Stipica miał więcej pracy, lecz dobrze bronił strzały Jakuba Żubrowskiego i Urosa Duranovicia. "Portowcy" utrzymują się tuż za plecami Śląska, mając tyle samo punktów co lider PKO Ekstraklasy. Kostę Runjaica martwi zapewne kolejna kontuzja - uraz doznał Benedikt Zech. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Pogoń Szczecin wygrywa w Kielcach z Koroną 1:0!

• Teraz faulowany Kowalczyk. Pogoń postara się zapewne długo utrzymać przy piłce.

• Mocny strzał Żyry, piłka przeszła nad poprzeczką.

• Jeszcze jeden stały fragment gry dla Korony. Znów będzie okazja na uderzenie, bo Nunes faulował Puckę.

• Żyro miał teraz sporo miejsca po podaniu Papadopulosa, lecz niecelnie zagrał w kierunku Cebuli.

• Trzy minuty dłużej potrwa mecz w Kielcach.

• Michał Żyro trafia w mur, a Dante Stipica wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu!

• Faulowany przed polem karnym Michał Żyro. Będzie świetna okazja na wyrównanie - piłka ustawiona na 18. metrze, na wprost przed bramką Pogoni!

• Ostatnia zmiana w zespole Pogoni. Na ławce siada zmęczony Adam Buksa, w jego miejsce Soufian Benyamina.

• Matej Pucko złapany na spalonym.

• Podstawski miał sporo miejsca na 30. metrze i zdecydował się na strzał, lecz piłka przeszła nad poprzeczką.

• Kozulj świetnie minął rywala na lewej stronie, lecz potem niecelnie dogrywał do Podstawskiego.

• Żyro przegrał starcie z obrońcami Pogoni i faulował Bartkowskiego.

• Kozulj zagrał na prawą stronę do Listkowskiego, ten miał mnóstwo miejsca, lecz źle dograł w pole karne.

• 6.019 kibiców ogląda dziś mecz na Suzuki Arenie.

• Żubrowski zagrał długą piłkę do Dziwniela, ale ten skiksował na lewym skrzydle. Stipica od piątego metra.

• Nie patyczkował się teraz Triantafyllopoulos i wybił piłkę na aut. Korona częściej utrzymuje się przy piłce, lecz obrona Pogoni jest na razie bardzo szczelna.

• Dośrodkowanie Kovacevicia w pole karne, Bartkowski wybił piłkę na rzut rożny.

• Kostas Triantafyllopoulos zagrał na lewą stronę do Hostikki, lecz Fin nie opanował piłki.

• Ostatnia roszada w Koronie. Schodzi Erik Pacinda, na murawie melduje się Michał Żyro.

• Żółtą kartką za wcześniejsze przewinienie na Listkowskim ukarany Jakub Żubrowski.

• Hostikka walczył z Gardawskim pod bramką Korony, ale faulował rywala.

• Pacinda trafił w mur. Jeszcze aut dla gospodarzy.

• Tomas Podstawski faulował Marcina Cebulę na wysokości pola karnego. Będzie rzut wolny i dobra okazja na wyrównanie dla Korony.

• Z dystansu strzelał teraz też Kozulj. Po raz kolejny w tym meczu - niecelnie.

• Z połowy boiska uderzał Igor Łasicki. Nie była to dobra próba.

• Druga zmiana w zespole Pogoni. Opuszcza boisko David Stec, wchodzi Santeri Hostikka.

• Paweł Sokół musiał teraz wyjść dalej przed własną bramkę. Golkiper gospodarzy zdążył uprzedzić Buksę.

• Dośrodkowanie Dziwniela z lewej strony, główkował Papadopulos, lecz do bramki Pogoni brakowało napastnikowi sporo.

• Nie ma też już na boisku Rodrigo Zalazara. Pojawił się za to Matej Pucko.

• Podwójna zmiana w Koronie. Zszedł Uros Duranović, za niego Marcin Cebula.

• Pacinda dośrodkował w pole karne na głowę Tzimopoulosa, lecz ten uderzył obok bramki.

• Bartkowski nie najlepiej zgrywał głową do Stipicy, korner dla gospodarzy.

• Adnan Kovacević nie podnosi się z boiska po zderzeniu z Buksą. Mamy przerwę w grze.

• Dośrodkowanie Duranovicia z prawej strony zablokowane, Korona będzie miała rzut rożny.

• Fatalna strata Podstawskiego! Gracz Pogoni niecelnie zagrał do Bartkowskiego i Korona miała kontrę - Stipica z problemami obronił strzał Duranovicia!

• Po dośrodkowaniu Dziwniela z prawej strony główkował Duranović, ale gracz Korony był bardzo daleki od celu.

• Listkowski przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i zagrał prostopadle do Buksy, napastnik Pogoni przegrał jednak pojedynek z obrońcą.

• Zbyt mocne zagranie do Buksy. Od bramki zacznie Sokół.

• Gorąco pod bramką Pogoni! Uderzał Jakub Żubrowski, ale strzał pod poprzeczkę dobrze broni Dante Stipica!

• Michal Papadopulos uderzył łokciem Jakuba Bartkowskiego. Napastnik Korony z żółtą kartką.

• Od środka wznowiła mecz Korona. Oba zespoły bez zmian w stosunku do końcówki pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Pogoń Szczecin kontroluje wydarzenia boiskowe w Kielcach i zasłużenie prowadzi z Koroną 1:0. Gospodarze ani razu nie zagrozili poważniej bramce Dante Stipicy, który wciąż tylko raz musiał w tym sezonie wyciągać piłkę z siatki. Bramkę dla Pogoni zdobył Sebastian Kowalczyk, który minął rywala i uderzył w samo okienko, kilkukrotnie próbował również Zvonimir Kozulj. Czy Korona, podobnie jak w poprzednim sezonie, wyrówna w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Gardawski świetnie minął przeciwnika i dograł w pole karne, lecz Bartkowski przypilnował Papadopulosa.

• Głębokie dośrodkowanie Kozulja z rzutu wolnego, łapie piłkę Sokół.

• Trzy minuty doliczył arbiter do pierwszej połowy meczu.

• Długa piłka Stipicy do Kowalczyka, na spalonym kapitan Pogoni.

• Indywidualna akcja Nunesa lewą stroną nie przyniosła efektu. Obrońca zatrzymany przez rywala.

• Zbyt mocne podanie Tzimopoulosa do Papadopulosa. Od bramki golkiper Pogoni.

• Długie podanie Adnana Kovacevicia na lewą stronę do Daniela Dziwniela. Po interwencji Bartkowskiego mamy aut dla Korony.

• Zvonimir Kozulj po raz kolejny uderzył z dystansu. Był bliski szczęścia, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę!

• Zbyt mocne zagranie Stipicy do Nunesa. Nikt nie atakował piłkarzy Pogoni, lecz ci stracili piłkę.

• Themistoklis Tzimopoulos dośrodkował w pole karne, oddał strzał Erik Pacinda, ale uderzenie było zbyt lekkie, aby mogło zaskoczyć bramkarza gości.

• Kozulj spróbował uderzenie z ostrego kąta, piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

• Listkowski faulowany na lewej stronie przez Żubrowskiego. Będzie rzut wolny na wysokości pola karnego.

• Zbyt mocny przerzut Zalazara na prawą stronę do Gardawskiego. Od piątego metra zacznie Stipica.

• Tomas Podstawski mocno ucierpiał w starciu z Michaelem Gardawskim. Potrzebuje pomocy gracz Pogoni.

• Korona na dłużej zagościła z piłką na połowie rywali, lecz dobrze ustawieni obrońcy Pogoni nie pozwolili rywalom na wiele.

• Marcin Listkowski dość przypadkowo nadepnął Duranovicia. Teraz to Korona będzie miała szansę na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Dante Stipica wyszedł daleko przed własną bramkę, a futbolówka wyszła na aut. Zdążył jednak wrócić do bramki golkiper gości.

• Żółtą kartką ukarany również trener kielczan, Gino Lettieri.

• Rodrigo Zalazar ostro potraktował Adama Buksę. Gracz Korony z żółtą kartką.

• Zagranie ręką Daniela Dziwniela. Rzut wolny dla Pogoni i dobra okazja na dośrodkowanie w pole karne.

• Nie opanował piłki na prawej stronie boiska Kozulj, Korona zacznie od autu.

• Teraz Kowalczyk dobrze zachował się w defensywie, blokując dośrodkowanie Gardawskiego. Aut dla Korony.

• Pogoń prowadzi w Kielcach! Tomas Podstawski zagrał prostopadłą piłkę do Jakuba Bartkowskiego, ten zgrał futbolówkę Sebastianowi Kowalczykowi, a kapitan Pogoni zwiódł rywala i uderzył w samo okienko, nie dając szans Sokołowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! SEBASTIAN KOWALCZYK!

• Przemierzył z dystansu Zvonimir Kozulj, sparował piłkę do boku Sokół.

• Sporo miejsca z lewej strony miał Ricardo Nunes, ale nie dośrodkował najlepiej. Jeden z obrońców Korony wybił piłkę na aut.

• Dośrodkowanie Urosa Duranovicia z lewej strony zostało zablokowane. Rzut rożny dla Korony.

• Ze sporej odległości uderzał Erik Pacinda. Piłka przeszła daleko obok słupka.

• Benedikt Zech nie wróci już na boisko. Zastępuje go kolejny nowy piłkarz w zespole Pogoni, Igor Łasicki.

• Rodrigo Zalazar uderzył z dystansu, z problemami odbija piłkę przed siebie Stipica.

• Benedikt Zech doznał kontuzji. Wygląda na to, że konieczna będzie zmiana...

• Dante Stipica otrzymał podanie od kolegi i musiał ratować się wybiciem piłki na aut, bo naciskał go gracz Korony.

• Uderzenie z dystansu Jakuba Bartkowskiego, spore problemy miał z nim Paweł Sokół. Bramkarz Korony dopiero na raty złapał futbolówkę.

• Sporo miejsca na prawej stronie miał Michael Gardawski, dośrodkował w pole karne, a po rykoszecie piłka trafiła do Michala Papadopulosa. Ten uderzył obok bramki.

• Zvonimir Kozulj zdecydował się na uderzenie, lecz piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• Sebastian Kowalczyk faulowany w niedalekiej odległości od pola karnego. Będzie dobra okazja dla gości z rzutu wolnego.

• Od środka rozpoczęła Pogoń. Goście z granatowo-bordowych strojach, korona na żółto-czerwono.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego spotkania jest Tomasz Kwiatkowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko, zaraz zaczynamy!

• Ostatnie mecze obu zespołów były bardzo zacięte - cztery razy z rzędu mieliśmy w nich remis. W zeszłym sezonie na obu stadionach padł remis 1:1. Pogoń szybko wychodziła wtedy na prowadzenie, a kielczanie wyrównywali w drugiej połowie. Stadion Korony to dla "Dumy Pomorza" trudny teren, ostatni raz szczecinianie wygrali tutaj w 2006 roku. W tym sezonie przerwali już jedną niekorzystną serię, po wielu latach wygrywając na stadionie Legii. Czy dziś będzie podobnie?

• Pogoń Szczecin od początku rozgrywek prezentuje się bardzo dobrze i zajmuje pozycję wicelidera - jeśli "Portowcy" wygrają w Kielcach przynajmniej dwiema bramkami, znajdą się na czele tabeli. Goście wygrywali w tym sezonie z Legią, Arką oraz Wisłą Kraków, zremisowała też na wyjeździe z Piastem.

• Korona Kielce dopiero drugi raz w tym sezonie zagra przed własną publicznością - wcześniej w drugiej kolejce przegrała 1:2 z Legią Warszawa. Na wyjazdach ekipa Gino Lettieriego uzbierała cztery punkty, wygrywając z ŁKS-em, remisując z Arką i przegrywając z Cracovią.

• Rezerwowi Pogoni: Jakub Bursztyn, Igor Łasicki, Hubert Matynia, Santeri Hostikka, Soufian Benyamina, Srdan Spiridonović, Michalis Mania, Kacper Smoliński, Marcel Wędrychowski

• Rezerwowi Korony: Luka Kucić, Oktawian Skrzecz, Ognjen Knjatić, Oskar Sewerzyński, Marcin Cebula, Wato Arweladze, Matej Pucko, Michał Żyro, Adres Lioi

• Tak prezentuje się jedenastka Pogoni. W porównaniu do meczu z Wisłą nie ma tylko Ikera Guarrotxeny, który doznał kontuzji:

• W takim składzie rozpocznie mecz Korona. Są w nim dwie zmiany w stosunku do przegranego starcia z Cracovią:

• Czas na ostatni mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy! Korona Kielce podejmie w nim na własnym boisku Pogoń Szczecin - początek tego spotkania już o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.

red

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

korona pogoń transmisja

Korona Kielce - Pogoń Szczecin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Sebastian Wolosz/ Polska Press

Korona Kielce - Pogoń Szczecin ONLINE. W ostatnim meczu 5. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin będzie podejmowana przez Koronę Kielce. Dla zespołu Portowców to idealna szansa, aby dogonić, a nawet przegonić aktualnego lidera rozgrywek, Śląsk Wrocław. Aby tak się stało, podopieczni Kosty Runjaicia muszą jednak wysoko wygrać z Koroną. Gospodarze tego meczu bronią jednak świetnego bilansu z Pogonią na własnym stadionie.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin ONLINE

Ostatni raz Pogoń wygrała w Kielcach wiosną 2006 r., więc to pokazuje, że w i poniedziałek nie będzie łatwo o przełamanie. Ale skoro nasz zespół wygrał w stolicy (po 36 latach przerwy), skoro potrafił w trzech ostatnich meczach nie stracić bramki, to kibice mają nadzieję na odczarowanie kieleckiego stadionu.
- Niezależnie od ich i naszej kadry, będzie to trudny mecz. Korona jest zawsze nieprzyjemnym przeciwnikiem i my też postaramy się być nieprzyjemni dla nich – deklaruje Kosta Runjaic, trener Pogoni.

Korona rozegra dopiero drugi mecz w w tym sezonie na własnym stadionie. W pierwszym przegrała z Legią Warszawa 1:2, więc teraz chciałaby powalczyć o lepszy wynik i pierwsze punkty w Kielcach. Ale stanie przed ciężkim zadaniem, gdyż Pogoń doskonale rozpoczęła rozgrywki i jeszcze w tym sezonie nie przegrała. Jest wiceliderem mając na koncie trzy zwycięstwa i remis. - Pogoń to groźny zespół i wiemy, że czeka nas trudne spotkanie. Liczymy na dobry wynik - mówi Gino Lettieri, trener Korony.

Po 4 kolejkach Korona ma 4 punkty, a Pogoń 10. Kielczanie zagrają o środek tabeli, a Pogoń może wskoczyć na pozycję lidera, ale musi wygrać różnicą dwóch bramek.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin TRANSMISJA

Mecz Korony z wiceliderem ze Szczecina zapowiada się bardzo interesująco. Relację telewizyjną z tego spotkania przeprowadzi Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Początek transmisji w poniedziałek o godzinie 18. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.