Korona Kielce pokonała w sparingu Skrę Częstochowa 1:0. Bramka pozyskanego Białorusina, czerwień i zmarnowany karny. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
W trzecim meczu kontrolnym Korona Kielce odniosła trzecie zwycięstwo. W środę na stadionie przy ulicy Kusocińskiego wygrała ze Skrą Częstochowa, a bramkę zdobył pozyskany dziś Jewgienij Szykawka w 83 minucie. To był ostatni sparing przed wylotem na obóz do Turcji.

Korona Kielce - Skra Częstochowa 1:0 (0:0)
Bramka: Jewgienij Szykawka 83.
Korona (I połowa): Zapytowski - Szymusik, Malarczyk, Seweryś, Corral - Łukowski, Petrović, Takać, Szpakowski, Błanik - Amroziński.
Korona (II połowa): Sandach - Danek, Koj, Zebić, Sierpina - Podgórski, Strzeboński (87. Konstantyn), Sewerzyński, Bojańczyk (87. Zwoźny), Górski - Majewski (63. Szykawka).
Żółte kartki: Corral, Amroziński, Koj (Korona).
Czerwona kartka: Olejnik (Skra, 37 minuta).

W drużynie Korony zadebiutował pozyskany dziś białoruski napastnik Jewgienij Szykawka, wszedł po przerwie i w 83 minucie przesądził o losach meczu. W kieleckiej drużynie zagrał też Artur Amroziński (Lechia Tomaszów Mazowiecki), który ponownie był testowany przez sztab szkoleniowy Korony na czele z Leszkiem Ojrzyńskim.

W 16 minucie po faulu Grzegorza Szymusika goście wykonywali rzut karny. Do piłki podszedł Mikołaj Kwietniewski, 22-letni wychowanek KKP Korona, były zawodnik Legii Warszawa, ale zmarnował jedenastkę. Marcel Zapytowski obronił ten strzał. W 37 minucie Adam Olejnik ostro sfaulował Dalibora Takacia, za co otrzymał czerwona kartkę i Skra musiała grać w dziesiątkę.

W 47 minucie Korona była bliska zdobycia bramki, ale po strzale głową Oskara Sewerzyńskiego piłka trafiła w słupek. W 71 minucie ponownie uderzał Sewerzyński, ale bramkarz przyjezdnych był na posterunku. W 83 minucie zwycięstwo zapewnił Koronie debiutujący w jej barwach Jewgienij Szykawka.