dor
Piłkarze Korony Kielce z Centralnej Ligi Juniorów do 18 lat w środę rozegrali sparing z Ruchem Chorzów U-19. Przegrali 3:4. Fot. Aleksander Piekarski
Piłkarze Korony Kielce z Centralnej Ligi Juniorów do 18 lat w środę rozegrali sparing z Ruchem Chorzów U-19. Przegrali 3:4. Sezon w Centralnej Lidze Juniorów kielczanie zainaugurują 15 sierpnia od wyjazdowego meczu z Lechią Gdańsk.

Korona Kielce CLJ 18 - Ruch Chorzów CLJ 19 3:4 (2:1)
Bramki: dla Korony Dawid Kośmider 20, Hubert Zwoźny 40, Szymon Płocica 57, a dla Ruchu Wiktor Cioch, Miłosz Grzesiński oraz Kamil Janawa (dwie).
Korona: Zawierucha - Marek, Dela, Kiełb, Zwoźny - Strzeboński, Wierzchanowski, Kośmider, Majewski - Śliwa, Świecarz oraz Mamla, Święcki, Kowalik, Zgrzebnicki, Żyła, Skupień, Walkowiak, Stawecki, Skiba, Dziewięcki, Łubek, Fit, Płocica.

Przy stanie 3:1 Korona mogła podwyższyć wynik, ale Miłosz Strzeboński nie wykorzystał rzutu karnego - trafił w słupek.
- Pierwszą połowę rozpoczęliśmy w takim składzie jaki mniej więcej planujemy na pierwszy mecz w Centralnej Lidze Juniorów do 18 lat z Lechią Gdańsk. Do przerwy nasza gra dobrze wyglądała, zdominowaliśmy Ruch, zawodziła natomiast skuteczność i nad tym elementem musimy pracować. Byliśmy jednak znacznie lepszym zespołem. Po przerwie było dużo zmian i odbiło się to na jakości naszej gry. Ruch poczuł szansę, narzucić swój styl, w końcówce zdobył trzy bramki i wygrał. Ale jestem zadowolony z pierwszej połowy i z tego, że po dwóch tygodniach mocnego trenowania zawodnicy fajnie pograli już w piłkę - powiedział Paweł Czaja, trener Korony Kielce z Centralnej Ligi Juniorów do 18 lat.

W najbliższy weekend Korona nie gra sparingu, w następną środę zmierzy się w meczu kontrolnym z GKS Nowiny. Sezon w Centralnej Lidze Juniorów kielczanie zainaugurują 15 sierpnia od wyjazdowego meczu z Lechią Gdańsk.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0