Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec. Przegrany pierwszy letni sparing drużyny ze Stadionu Ludowego. Dwa gole Sobczaka to za mało

Tomasz Kuczyński
3.07.2021. Sparing: Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 3:2.
3.07.2021. Sparing: Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 3:2. Twitter/Zagłębie Sosnowiec/Paulina Skóra
W sobotę 3.07.2021 Korona Kielce i Zagłębie Sosnowiec rozegrały pierwszy sparing w czasie letnich przygotowań do nowego sezonu Fortuna 1. Ligi. W meczu na kieleckiej Suzuki Arenie górą byli gospodarze. Dwie bramki dla Zagłębia zdobył Szymon Sobczak.

Zagłębie rozpoczęło przygotowania w poniedziałek 28 czerwca. Na zakończenie pierwszego tygodnia pracy drużyna Kazimierza Moskala zagrała w Kielcach z Koroną.

W Zagłębiu w przerwie między sezonami nastąpiła kadrowa rewolucja. Do drużyny ze Stadionu Ludowego dołączyło już sześciu nowych zawodników.

Korona prowadziła do przerwy 1:0. Bramkę strzałem zza pola karnego zdobył Bartosz Szymusik. Podwyższył uderzeniem głową Przemysław Szarek wykorzystując podanie z rzutu rożnego Jacka Podgórskiego. Za sprawą Szymona Sobczaka Zagłębie miało gola kontaktowego. Odpowiedział strzałem z dystansu Chorwat Marko Pervan - 3:1.

Sosnowiczanie nie odpuszczali i znów do siatki Korony trafił Sobczak. Na wyrównanie zabrakło czasu...

W Zagłębiu zagrał m.in. 28-letni hiszpański obrońca Pepe Romero.

5 lipca Zagłębie rozpoczyna zgrupowanie w Wodzisławiu, które potrwa do 13 lipca.

Sparing: Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Grzegorz Szymusik (20), 2:0 Przemysław Szarek (60), 2:1 Szymon Sobczak (65), 3:1 Marko Pervan (73), 3:2 Szymon Sobczak (78)

Korona: (I połowa) Marcel Zapytowski - Piotr Malarczyk, Radosław Seweryś, Adam Frączczak, Jacek Kiełb, Łukasz Sierpina, Marcin Szpakowski (32. Zvonimir Petrović), Filipe Oliveira, Grzegorz Szymusik, Jakub Górski, Mario Zebić.
(II połowa) Jakub Osobiński (48. Adrian Sandach) - Adrian Danek, Przemysław Szarek, Michał Koj, Dawid Lisowski, Marcel Gąsior, Jacek Podgórski, Zvonimir Petrović (62. Oskar Sewerzyński), Marko Pervan, Jakub Łukowski, Jakub Rybus (62. Maciej Bortniczuk).

Zagłębie: Szymon Frankowski (46. Kamil Bielikow) - Pepe Romero (61. Łukasz Turzyniecki), Lukáš Ďuriška (61. Mikołaj Staniak), Vedran Dalić (61. Mateusz Machała), Dawid Gojny (61. Patryk Mociak) - Patrik Mišák (61. Quentin Seedorf), Damian Pawłowski (46. Wojciech Szumilas), Maciej Ambrosiewicz (61. Nikolas Korzeniecki), João Oliveira (61. Adrian Troć), Patryk Bryła (61. Szymon Sobczak) - Aléx Tanque (61. Mateusz Popczyk; 84. Jakub Kaczmarek).

Zmiany kadrowe w Zagłębiu Sosnowiec (lato 2021)

Przybyli: Patryk Bryła (Chrobry Głogów), Kamil Bielikow (Zagłębie Lubin), Vedran Dalić (NK BSK Bijelo Brdo), Damian Pawłowski (Stal Mielec), Wojciech Szumilas (Wisła Płock), Alex Tanque (CF Canelas 2010).

Ubyli: Kacper Radkowski (Śląsk Wrocław), Filip Karbowy, Piotr Polczak, Krystian Stępniowski, Mateusz Szwed oraz Goncalo Gregorio, Martim Maia, Dawid Ryndak (lista transferowa).