Korona wypunktowała Juventę w Starachowicach. Wygrała 4:0

Saw
Sławomir Stachura
W meczu Centralnej Ligi Juniorów Młodszych Korona Kielce wygrała w Starachowicach z Juventą 4:0.

Juventa Starachowice – Korona Kielce 0:4 (0:2)
Bramki:
Bartosz Gawlik 13 z karnego, Jakub Górski 19 i 70, Oskar Sewerzyński 72.

Korona: Sobieski – Prętnik (76, Plech), Gawlik, Malec (72. Świderski), Góralczyk, Górski (72. Sowiński), P. Lisowski (60. Janiczak), Pawczyński,, D. Lisowski, Sewerzyński (72. Wojtaszek), Rogoziński (76. Kruszec).

Juventa:
Strzelec – Bracik, Śmigielski, Mańturz (70. Błażejewski), Błaszczyk (70. Borkowski) – Nowakowski (70. Tumulec), Płatek, Zapała (55. Sadkowski), Kalisz, Gurski – Marzec.

Piłkarze Korony rozegrali w Starachowicach bardzo dobre spotkanie, a szybko zdobyte prowadzenie 2:0 ustawiło mecz.
W 13 minucie Bartosz Gawlik wykorzystał rzut karny po faulu na Dawidzie Lisowski, a w 19 minucie strzałem z dystansu na 2:0 podwyższył Jakub Górski.

- Juventa pod koniec meczu postawiła wszystko na jedną kartę zaatakowała, a my wyprowadziliśmy dwie kontry i było po meczu – ocenił Marek Graba, drugi trener Korony.

- Popełniliśmy błędy w obronie i to nas sporo kosztowało – stwierdził Mariusz Wójcik, trener Juventy.