Kosta Runjaic: W przerwie było bardzo głośno w szatni

Kosta Runjaic
Kosta Runjaic Andrzej Szkocki/Polska Press
Opinie trenerów po meczu Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin (2:2)

Kosta Runjaic, Pogoń
To był bardzo trudny mecz i zacięta walka o choćby remis. Spotkanie kosztowało nas wiele nerwów. Każdego, kto w tygodniu przygotowuje drużynę do rywalizacji. Śląsk koniecznie chciał wygrać, aby utrzymać szansę na puchary. My też dążyliśmy do zwycięstwa. Początek meczu był dla nas udany. Objęliśmy prowadzenie, a potem podjęliśmy decyzję, które nam nie pomogły. Straciliśmy kontrolę nad meczem. W drugiej połowie atakowaliśmy, braliśmy ryzyko straty trzeciej bramki. To był otwarty mecz. Jedna i druga drużyna miała szanse. Z pewną dozą szczęścia wykorzystaliśmy okazję na 2:2 i to dla nas dobry wynik.

Mogę powiedzieć, że w przerwie było bardzo głośno w szatni. Zarówno z mojej strony, jak i ze strony kapitana Adama Frączczaka. Reakcja drużyny była dobra, podobała mi się. Bardzo cieszy mnie, że Adam wraca do naprawdę dobrej formy i widać to z meczu na mecz. Kamil Drygas też prezentuje się lepiej. Bardzo podobała mi się dzisiaj także gra Mariusza Malca i Benedikta Zecha. Czuję też radość po wejściu naszych młodych zawodników. Gol Kacpra Smolińskiego bardzo nas ucieszył. Wiele spraw idzie w dobrym kierunku, ale są też rzeczy, które chcemy przedyskutować. W ostatnim tygodniu przed urlopem trzeba dokładnie przeanalizować ten sezon. Jest miejsce na wiele dyskusji. Musimy wszystko przeanalizować, aby podjąć dobre decyzje przed kolejnym sezonem.

Vítezslav Lavicka, Śląsk
Szacunek trzeba oddać obu zespołom. Pogoń i Śląsk walczyło o zwycięstwo. Przegrywaliśmy po karnym, ale widziałem, że moi chłopacy chcieli mocno wrócić do gry. Wyrównaliśmy, potem zdobyliśmy gola do szatni. W sytuacji, gdy Pogoń zdobywała gola na 2:2, zrobiliśmy dokładnie to samo co Pogoń w defensywie przy bramce na 2:1. Byliśmy źle zorganizowani. Oba zespoły miały więcej okazji do zdobycia goli.