Tomasz Galiński
Przemysław Świderski
Przez trzy kwarty wygrana była w zasięgu, jednak ostatnie dziesięć minut przebiegało zdecydowanie pod dyktando rywali, którzy odnieśli pewne zwycięstwo w Ergo Arenie. Koszykarze Trefla Sopot przegrali czwarty raz w rozgrywkach FIBA Europe Cup, tym razem ulegając CSM CSU Oradei 73:83.

Sopocianie potraktowali ostatnie mecze w europejskich pucharach jako rozgrzewkę przed ligą. Do kolejnej fazy rozgrywek szansę były, natomiast sobotnia przegrana w Ergo Arenie sprawia, że teraz rzeczywiście można skupić się wyłącznie na lidze. Trefl Sopot z grupy już nie awansuje.

Gospodarze przystąpił do meczu z Oradeą osłabioni brakiem trzech zawodników. Z urazami w dalszym ciągu borykają się Darious Moten, Paweł Leończyk i Darrin Dorsey. Co prawda ten ostatni był w sobotę na ławce, ale nie wszedł na parkiet ani na minutę.

Żółto-czarni przegrali czwarte spotkanie w grupie. Czy mieli argumenty, by przechylić szalę na swoją korzyść? Zdecydowanie tak, natomiast marzenia o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej zabrała im czwarta kwarta, w której rywali byli wyraźnie lepsi. Przede wszystkim nie popełniali prostych błędów, a ponadto zachowali skuteczność w ofensywie, dzięki czemu powiększyli przewagę do dziesięciu punktów.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie prowadzonej przez Marcina Stefańskiego był Brandon Young, zdobywca 22 punktów.

Trefl Sopot - CSM CSU Oradea 73:83 (16:17, 19:18, 23:25, 15:23)

Trefl: Young 22, Sharma 17, Franke 15, Kolenda 9, Gruszecki 8 oraz Davis 2, Ziółkowski 0, Klawa.

Oradea: Richard 16, Bickauskis 10, Holt 8, Gavrilovic 8, Green 6 oraz Markovic 20, Ogden 12, Nicolescu 3.