Koszykówka. Euroliga: Nadieżda - CCC 50:60

Rafał Bajko
Valeriya Musina dorzuciła do dorobku CCC 12 punktów. Jej zespół odniósł pierwszy triumf w Eurolidze Sebastian Stankiewicz
Zawodniczki CCC Polkowice pokonały w Eurolidze Nadieżdę Orenburg 60:50. To pierwszy triumf Dolnoślązaczek w tegorocznej edycji rozgrywek.

Podopieczne Marosa Kovacika sprawiły tym samym wielką sensację ogrywając aktualnego wicemistrza Euroligi oraz wicelidera grupy „B”. W dodatku dokonały tego na terenie rywala, gdzie wygrał w tym sezonie tylko UMMC Jekaterinburg.

„Pomarańczowe” nie były faworytem pojedynku w Rosji z dwóch powodów. Pierwszy to oczywiście aspekt sportowy i siła rywala, a drugi to fakt, że przed tym meczem poniosły aż dziewięć porażek z rzędu. Morale oraz nastawienie zespołu nie mogło być w tej sytuacji dobre.

Polkowiczanki, jakby na zaprzeczenie przedmeczowych spekulacji, odważnie zaatakowały Nadieżdę już na początku spotkania. Pierwsza kwarta, podobnie zresztą jak całe spotkanie, charakteryzowała się mocną obroną z obu stron oraz festiwalem niskiej skuteczności.

Nie inaczej było w drugich dziesięciu minutach, w których CCC zdołało wypracować kilkupunktową zaliczkę. Rosjanki nie potrafiły poprawić swojej gry w ataku, w związku z czym do przerwy wynik brzmiał: 23:20 dla gości.

Druga połowa była jeszcze lepsza w wykonaniu Dolnoślązaczek, które po trzeciej kwarcie powiększyły swoją przewagę do pięciu oczek (40:35). 40 sekund przed końcową syreną było już 56:49 dla CCC, co oznaczało, że polkowiczankom nic złego w tym meczu już się nie stanie.

Euroliga

Nadieżda Orenburg - CCC Polkowice 50:60 (11:8, 9:15, 15:17, 15:20)
Nadieżda: Zahui 14, Williams 11, Ouvina 9 (2x3), Mitchell 3, Zhedik - Petrushina 6, Anoikina 4, Beglova 3 (1), Sapova.
CCC: Harrison 14, Faulkner 14 (1x3), V. Musina 12 (2), R. Musina 2, Leciejewska 2 - Rezan 10, Gala 6, Stankiewicz, Ortiz, Idziorek, Urbaniak.

Pozostałe mecze 10. kolejki grupy B: UMMC Jekaterinburg - Hatay BB 103:40, Bourges Basket - Uniqua Sopron (godz. 20.30, Perfumieras Avenida - ESBVA-LM (godz. 20.30).

8. CCC Polkowice 10 11 604-713

Materiał oryginalny: Koszykówka. Euroliga: Nadieżda - CCC 50:60 - Gazeta Wrocławska