Koszykówka. Euroliga: Uniqa - CCC 76:64

RB
Polkowiczanki zerwały się do walki w trzeciej kwarcie, ale to było za mało na Węgierki Michał Żukowski
CCC Polkowice przegrało z Uniqą Sopron 64:76 i nadal zajmuje ostatnią pozycję w tabeli grupy B Euroligi.

Pierwszy pojedynek obu zespołów dostarczył dużo więcej emocji niż dzisiejsze spotkanie, bo zakończył się po dwóch dogrywkach. Górą, podobnie jak w przypadku rewanżu, były Węgierki (90:82).

W środę do rozstrzygnięcia wyniku wystarczyło 40 minut i trzeba przyznać, że szczególnie druga i trzecia odsłona były w wykonaniu CCC prawdziwą huśtawką nastrojów. Podopieczne słowackiego szkoleniowca Marosa Kovacika najpierw całkowicie oddały pole gospodyniom, a po przerwie wyszły bardzo zmobilizowane i odrobiły znaczącą część strat z pierwszej połowy.

Pomarańczowe za sprawą duetu Jamierra Faulkner-Isabelle Harrison odważnie ruszyły do ataku i przyczyniły się do tego, że w czwartej kwarcie końcowe rozstrzygnięcie pozostawało sprawą otwartą.

Uniqa także posiadała tego dnia niesamowity duet zawodniczek, które nie pozwoliły, by CCC zdołało wywieźć Sopronu dwóch oczek. Mowa o Yvonne Turner i Shenise Johnson. Obie zdobyły dla gospodyń łącznie 54 punkty!

Kolejna szansa, by odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Eurolidze nadarzy się za tydzień. CCC podejmie Bourges Basket.

Euroliga - grupa B

Uniqa Sopron - CCC Polkowice 76:64 (23:20, 25:10, 10:20, 18:14)
Uniqa: Turner 34 (5x3), Johnson 20 (1), Krnjic 13, Crvendakic 6, Fegyverneky 1 - Hatar 2, Dubei.
CCC: Faulkner 17 (3x3), V. Musina 10 (2), Rezan 5, Leciejewska 2, Ortiz - Harrison 26, Gala 4, Stankiewicz, Urbaniak.

Pozostałe mecze 8. kolejki: Bourges Basket - ESBVA-LM (godz. 20.30). Jutro: UMMC Jekaterynburg - Perfumieras Avenida (godz. 15), Nadieżda Orenburg - Hatay BB (godz. 15).

8. CCC Polkowice 8 8 515-598

Materiał oryginalny: Koszykówka. Euroliga: Uniqa - CCC 76:64 - Gazeta Wrocławska