Koszykówka. FutureNet Śląsk Wrocław - AZS AGH Kraków 72:52 (WYNIK, RELACJA)

MW
FutureNet Śląsk Wrocław
W zaległym meczu 22. kolejki I ligi koszykówki FutureNet Śląsk Wrocław pewnie pokonał AZS AGH Kraków 72:52. WKS jest dalej niepokonany na własnym parkiecie. Dzięki, zwycięstwu zawodnicy Radosława Hyżego pozostają liderem koszykarskich rozgrywek.

Do Wrocławia przyjechała ekipa, która zajmowała przed tym spotkaniem przedostatnie miejsce w tabeli I ligi koszykówki mężczyzn. AZS AGH Kraków jednak wygrał u siebie w poprzedniej rundzie z WKS-em 97:88. Tym razem podopieczni Radosława Hyżego zrewanżowali się kibicom za porażkę z listopada.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Śląsk występował znów bez Aleksandra Dziewy, który dalej boryka się z kontuzją i nie jest jeszcze jasne, kiedy zawodnik znów pojawi się na parkiecie. Kraków zaczął mocno i odważnie. Koszykarze WKS-u mieli duży problem w obronie z zatrzymaniem Konrada Mamcarczyka, który zamieniał swoje akcje na punkty. Pierwsza odsłona zakończyła się niespodziewanym wynikiem 14:12 dla AZS-u AGH.

W drugiej kwarcie gospodarze się przebudzili i zaczęli pokazywać, to do czego nas przyzwyczaili. Koncentracja w obronie i przede wszystkim koncertowa gra w ataku, który napędzał Norbert Kulon i Robert Skibniewski. Ta dwójka znów rozdawała najwięcej asyst w zespole z Wrocławia. Szymon Tomczak bardzo dobrze zbierał piłki pod koszem. Dużo energia dał Mateusz Jarmakowicz, który po pierwszych 20 minutach mógł się pochwalić świetnymi statystykami. Zawodnik WKS-u zdobył 10 punktów i zebrał sześć piłek. Do szatni koszykarze z Dolnego Śląska schodzili z pięciopunktową przewagą, na tablicy widniał wynik 30:25.

Po przerwie wrocławianie kontrolowali przebieg spotkania i powiększali z minuty na minutę coraz bardziej swoje prowadzenie. Indywidualnymi akcjami popisywał się Norbert Kulon, a podania celnie finalizował pod koszem Mateusz Jarmakowicz dla którego dzisiejsze spotkanie było najlepszym po powrocie do Śląska. WKS grał, jak dobrze naoliwiona maszyna. Gospodarze przed ostatnią kwartą prowadzili 12-punktami.

W decydującej odsłonie Śląsk jeszcze bardziej powiększył swoją przewagę. Dwa rzuty za trzy punkty zamienił na punkty Jakub Musiał. Ostatecznie to drużyna z Wrocławia zasłużenie wygrała 72:52. WKS odniósł 13. zwycięstwo na własnym parkiecie i jest nadal niepokonany w hali AWF-u. FutureNet pozostaje liderem I ligi koszykówki.

FutureNet Śląsk Wrocław - AZS AGH Kraków 72:52 (12:14, 18:11, 20:13, 22:14)

Śląsk: Jarmakowicz 17, Skibniewski 12, Jakóbczyk 11, Tomczak 8, Musiał 8, Kulon 7, Pietras 7, Leńczuk 2.
AZS: Mamcarczyk 12, Włodarczyk 9, Deja 8, Koperski 7, Pachołek 5, Czerwonka 5, Kędel 3, Jakubek 2, Dyrda 1.

Materiał oryginalny: Koszykówka. FutureNet Śląsk Wrocław - AZS AGH Kraków 72:52 (WYNIK, RELACJA) - Gazeta Wrocławska