MW
FutureNet Śląsk Wrocław
W meczu 28. kolejki I ligi mężczyzn FutureNet Śląsk Wrocław pokonał trzecią drużynę rozgrywek Eneę Astorię Bydgoszcz 101:92. WKS znów wraca na fotel lidera rozgrywek i pozostaje niepokonanym zespołem na własnym parkiecie.

Początek spotkania należał do Śląska Wrocław. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie i kontrolowali przebieg meczu. Ekipa z Bydgoszczy była nieskuteczna, a wrocławianie grali na podkoszowych, którzy celnie kończyli akcje. W ekipie WKS-u wyróżniał się środkowy Mateusz Jarmakowicz, który zdobył w pierwszej odsłonie dziewięć punktów i zanotował cztery zbiórki. Inauguracyjna kwarta zakończyła się wynikiem 28:17 dla Śląska.

W drugiej kwarcie WKS nadal królował na parkiecie. Celnym lay up-em popisał się Aleksander Dziewa, który powrócił po kontuzji do składu drużyny Radosława Hyżego. WKS grał tak, jak nas do tego przywyczaił, czyli jak dobrze naoliwiona maszyna. Pod koniec odsłony gospodarze pudłowali z dystansu, a to szybko wykorzystali przeciwny. W drużynie z Bydgoszczy ataki napędzał Grzegorz Kukiełka, który celnie trafił trzy rzuty zza łuku. Do przerwy wrocławianie schodzili z dwu punktową przewaą, na tablicy widniał wynik 52:50 dla Śląska.

Po przerwie gospodarze znów zaczęli budować przewagę. Celnie za trzy rozpoczął asystent trenera Radosława Hyżego, Robert Skibniewski. Swoje punkty do konta WKS-u dorzucił również Krzystof Jakóbczyk. Wrocławianie kontrolowali wynik. Przewaga Śląska utrzymywał się na poziomie 13 punktów i tak zostało do końca trzeciej kwarty, która zakończyła się wynikiem 88:75 dla gospodarzy.

Decydująca odsłona nie zmieniła przebiegu spotkania, to wrocławianie dziś królował na parkiecie. Bydgoszczanie mieli za mało argumentów, żeby zagrozić ekipie Radosława Hyżego. WKS, dzięki wygranej znów wyprzedza Sokół Łańcut i pozostaje liderem I ligi mężczyzn.

Kolejne spotkanie Śląsk rozegra we Wrocławiu z WKK w sobotę o godz. 18 w hali WKK Sport Center.

FutureNet Śląsk Wrocław - Enea Astoria Bydgoszcz 101:92 (28:17, 24:33, 36:25, 13:17)

FutureNet: Jarmakowicz 25, Skibniewski 23, Dziewa 16, Leńczuk 13, Jakóbczyk 13, Kulon 6, Bożenko 3, Pietras 2.
Enea: Kukiełka 23, Frąckiewicz 17, Fatz 13, Nowakowski 12, Pochocki 9, Szyttenholm 6, Aleksandrowicz 5, Śpica 4, Kondraciuk 3.

Materiał oryginalny: Koszykówka. FutureNet Śląsk Wrocław - Enea Astoria Bydgoszcz 101:92 (WYNIK, RELACJA) - Gazeta Wrocławska