Koszykówka. GKS Tychy - FutureNet Śląsk Wrocław 97:84

MW
FutureNet Śląsk Wrocław
Śląsk Wrocław przegrywa pierwszy mecz w nowym roku w 19. kolejce I ligi. Tym razem podopieczni Radosława Hyżego niespodziewanie doznali porażki z GKS-em Tychy 84:97. Spotkanie nie ułożyło się po myśli WKS-u.

– Czasem niektórzy nie wierzą mi, że nasza pozycja w lidze nie jest do końca adekwatna, a taki mecz pokazuje, że w każdym spotkaniu musimy grać na 100 procent. Zabrakło mi fizyczności – czy na zbiórce, czy w ataku, czy w walce o pozycje. Byliśmy, jak śnięte muchy, choć wiadomo, że zawsze trzeba się dostosować do tego, jak gwiżdżą sędziowie i tego staramy się uczyć – skomentował przegraną trener WKS-u Radosław Hyży.

Wrocławianie rozpoczęli spotkanie bardzo dobrze. Mecz od początku był wyrównany. Obie drużyny prezentowały się świetnie w ataku. Wynik oscylował w granicach remisu. GKS Tychy wygrał pierwszą kwartę 27:24.

W drugiej odsłonie WKS nie potrafił wykorzystać swojej przewagi pod koszem. W grę podopiecznych Radosława Hyżego wkradło się dużo błędów. Trójkolorowi pudłowali na potęgę z dystansu. Gospodarze za to, wykorzystywali wszystkie błędy ekipy przyjezdnej. Do szatni Śląsk schodził z 10 punktową stratą do rywali.

Po przerwie gospodarze bardzo dobrze wyszli na parkiet. Świetnie prezentował się duet tyskiej drużyny, czyli Damian Szymczak i Piotr Wieloch, przez co GKS wygrał pierwsze minuty drugiej połowy 12:2. Śląsk przegrywał już 20 punktami i choć drużynę starali się poderwać Sebastian Bożenko i Tomasz Żeleźniak. Przewagi rywala przed ostatnią ćwiartką nie udało się zniwelować (54:74).

Decydująca odsłona to równa i wyrównana gra gospodarzy. WKS mimo wielu zrywów, nie dał rady odrobić przewagi GKS-u. Ostatecznie zawodnicy Radosława Hyżego przegrali. Porażka sprawia, że Trójkolorowi tracą miejsce lidera I ligi, na rzecz Sokoła Łańcut. Kolejne spotkanie Śląsk zagra już w tę niedzielę z ostatnią drużyną w tabeli SKK Siedlce o godz. 20 we Wrocławiu.

GKS Tychy - FutureNet Śląsk Wrocław 97:84 (27:24, 22:15, 25:15, 23:30)

GKS: Wieloch 21 (1), Szymczak 13, Krakowczyk 10 (2), Bogdanowicz 10 (1), Zmarlak 9 (1), Jankowski 9 (1), Majka 9 (1), Maj 8 (2), M.Kulon 6, Fenrych 2, Zawadzki 0.
FutureNet Śląsk: N.Kulon 17 (4), Dziewa 15, Bożenko 10 (1), Żeleźniak 9 (1), Musiał 8 (2), Jarmakowicz 7, Pietras 6, Jakóbczyk 5 (1), Leńczuk 3 (1), Tomczak 2, Michałek 2.

Materiał oryginalny: Koszykówka. GKS Tychy - FutureNet Śląsk Wrocław 97:84 - Gazeta Wrocławska