Koszykówka. Górnik Trans.eu Wałbrzych - FutureNet Śląsk Wrocław 75:72 (WYNIK, RELACJA)

MW
FutureNet Śląsk Wrocław
W meczu 23. kolejki I ligi koszykówki Górnik Trans.eu Wałbrzych wygrał z FutureNet Śląskiem Wrocław 75:72. W spotkaniu od początku królowali gospodarze.

Początek spotkania należał do Górnika Wałbrzych. Zawodnicy Marcina Radomskiego szybko wyszli na prowadzenie, a lokalny zespół uskrzydlał bardzo głośny doping kibiców. Śląsk wydawał się być wybity z rytmu i ogłuszony aplauzem wałbrzyskiej publiczność. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 18:12 dla gospodarzy.

Druga odsłona była bardzo wyrównana jednak w drużynie Górnika błyszczał Piotr Niedźwiedzki. Zawodnik zebrał osiem piłek w pierwszej połowie i dorzucił do konta swojej drużyny 12 punktów. W Śląsku brakowało lidera, który by mógł pociągnąć zespół i zniwelować przewagę. W grze wrocławian raziła także bardzo słaba skuteczność za trzy punkty. WKS trafił zaledwie trzy próby na 18 zza łuku. Do szatni Górnik schodził z korzystnym dla siebie rezultatem, na tablicy widniał wynik 34:30 dla Wałbrzycha.

Po przerwie zawodnicy z Górnika dalej rządzili na parkiecie. Śląsk miał problemy w obronie z rosłymi podkoszowymi, którzy bardzo łatwo naciągali wrocławian na faule. WKS przegrywał także walkę pod tablicami. W barwach gospodarzy dalej imponował Piotr Niedźwiedzki. Cały zespół był zgrany i bardzo dobrze blokował nieskuteczny Śląsk w ataku. Podopieczni Radosława Hyżego nie mieli pomysłu na grę, a rzuty z dystansu były niecelne. Wałbrzych wygrywał przed decydującą odsłoną 10 oczkami.

W ostatniej kwarcie Śląsk nareszcie zaczął być skuteczny zza łuku. WKS trafił celnie pod rząd cztery rzuty za trzy punkty. Górnik był oszołomiony, a wrocławianie rozpędzali się z minuty na minutę i doprowadzili do remisu. Ostatnie sekundy spotkania, to wojna nerwów. Na sam koniec meczu o siebie znów przypomniał zawodnik gospodarzy Piotr Niedźwiedzki, który zebrał kluczową zbiórkę pod koszem. Ostatecznie to Górnik Wałbrzych wygrał derby Dolnego Śląska.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - FutureNet Śląsk Wrocław 75:72 (18:12, 16:18, 25:19, 16:23)

Górnik: Niedźwiedzki 20, Ratajczak 15, Der 11, Kruszczyński 9, Małecki 7, Wróbel 6, Spała 5, Durski 2.
Śląsk: Kulon 17, Skibniewski 16, Dziewa 12, Musiał 9, Żeleźniak 6, Tomczak 6, Leńczuk 3, Pietras 2, Jarmakowicz 1.