Koszykówka. Górnik Trans.eu Wałbrzych - WKK Wrocław 82:51

mat.prasowe
WKK Wrocław
W ramach 19. kolejki I ligi koszykówki Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał na własnym parkiecie WKK Wrocław 82:51. Gospodarze wykorzystali atut własnego boiska i byli bardziej zdecydowanym zespołem.

Starcie Górnika z WKK było meczem bez historii. Drużyna z Wałbrzycha dominowała od pierwszych minut spotkania do ostatniej syreny. Do ekipy trenera Marcina Radomskiego wrócił po kontuzji Piotr Niedźwiedzki i przy jego wsparciu inni zawodnicy poczuli się pewniej. Po dwóch kwartach gospodarze prowadzili już 47:22. Po trzeciej odsłonie bezradne WKK przegrywało 34:69. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy różnicy 31 puntów, 82:51.

WKK grał bez pomysłu. Zawodnicy z Wrocławia 34 razy próbowali rzucać za trzy punkty, w efekcie koszykarze trafili zaledwie siedmiokrotnie (20,8 procent skuteczności). Wałbrzyszanie zebrali 58 piłek, przy czym WKK – 31. Podopieczni Tomasza Niedbalskiego asystowali ośmiokrotnie, a rywale 20-krotnie.

Wrocławianie powinni zapomnieć o tym meczu i wyciągnąć, jak najszybciej wnioski z porażki. Kolejne spotkanie WKK zagra w swojej twierdzy WKK Sport Center z Biofarmem Basketem Poznań o godz. 17.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - WKK Wrocław 82:51 (26:13, 21:9, 22:12, 13:17)

Górnik Trans.eu: Niedźwiedzki 20, Kruszczyński 20, Ratajczak 12, Wróbel 11, Małecki 9, Glapiński 3, Spała 3, Durski 2, Der 2, Kłyż 0, Krzywdziński 0, Makarczuk 0.
WKK: Patoka 9, Jędrzejewski 8, Pieloch 8, Malona 7, Ciechociński 5, Madejski 5, Koelner 3, Kroczak 3, Rutkowski 2, Józefiak 1, Fiedukiewicz 0, Uberna 0

Materiał oryginalny: Koszykówka. Górnik Trans.eu Wałbrzych - WKK Wrocław 82:51 - Gazeta Wrocławska