Jakub Guder
Jakub Guder
KOSZYKÓWKA. Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 73:68 (WYNIK, 15.11.2020, Energa Basket Liga). Trener Oliver Vidin (zdjęcie ilustracyjne) fot. Tomasz Hołod
KOSZYKÓWKA. Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 73:68 (WYNIK, 15.11.2020, Energa Basket Liga). Nie udaje się ostatnio piłkarzom, udało się koszykarzom Śląska Wrocław. WKS po bardzo interesującym meczu pokonał w Orbicie Legię Warszawa. To ósma wygrana wrocławian w tym sezonie.

To ósme zwycięstwo Śląska Wrocław w tym sezonie. Ważne, ale przede wszystkim prestiżowe. Nie przyszło jednak łatwo.
W pierwszych dwóch kwartach i na początku trzeciej dużo ciepłych słów należało się gościom. Dość powiedzieć, że Legia po serii 9:0 prowadziła w pewnym momencie 42:29, ale potem w trans wpadł Śląsk, który najpierw dogonił rywali, a potem wyszedł na prowadzenie.

Wrocławianie zaczęli przede wszystkim dobrze grać w obronie. Nie poprawili znacząco swojej skuteczności rzutów za dwa z pierwszej części meczu, ale skutecznie utrudniali grę przeciwnikom, którzy na Dolny Śląsk przyjechali bez dwóch podstawowych koszykarzy. Im dłużej trwało spotkanie, tym szersza ławka WKS-u coraz bardziej okazywała się kluczowa. Śląsk w IV kwarcie prowadził 63:58. Przy remisie 63:63 Szlachetka podał w nogi rywali, ale ci nie wykorzystali kontry. Czekała nas zatem dogrywka.
Dodatkowe pięć minut zaczęło się od serii niecelnych rzutów. W kluczowym momencie zapunktował Jovanović, a w odpowiedzi Bibbins zagrał tak, że Legia miała piłkę spod kosza Śląska na 3,7 sek. do końca. Po wznowieniu gry dwoma blokami popisali się miejscowi i nie dali już wyrwać sobie wygranej.

ENERGA BASKET LIGA

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 73:68 (16:19, 13:14, 20:16, 14:14, 10:5)
Śląsk:
Ramljak14 (2), Gabiński 8 (2), Gibson 2,
Jovanović 6, Keller 0 oraz Dziewa 22, Stewart 19 (2), Sztachetka 2, Wójcik -, Walski -, Tomczak -, Bożenko -.
Legia: Bibbins 25 (4), Morris 14 (1), Kulka 10, Kamiński 6 (2), Wyka 11 (1) oraz Konopatzki 2, Linowski 0, Kuźkow 0, Sadowski 0, Didier-Urbaniak -.

Pozostałe wyniki weekendu: Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski - Enea Astoria Bydgoszcz 78:86 (27:17, 15:26, 15:27, 21:16), Anwil Włocławek - HydroTruck Radom 97:86 (24:19, 29:22, 23:25, 21:20), Asseco Arka Gdynia - PGE Spójnia Stargard 82:92 (21:17, 23:20, 26:33, 12:22), Polpharma Starogard Gdański - Zastal Enea BC Zielona Góra 77:103 (16:24, 22:23, 22:27, 17:29).

16. MKS Dąbrowa Górnicza___10___12___2-8

Najbliższe mecze. Poniedziałek: MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot (godz. 17.35, Polsat Sport Extra), Zastal Zielona Góra - Hydro Truck Radom (19). Wtorek: Polski Cukier Toruń - PGE Spójnia Stargard (18). Środa: Enea Astoria Bydgoszcz - Zastal Zielona Góra (19.30). Czwartek: Hydro Truck Radom - King Szczecin (17.35, Polsat Sport Extra), Polpharma Starogard Gd. - MKS Dąbrowa Górnicza (19.30). Piątek: Legia Warszawa - GTK Gliwice (20.05, Polsat Sport News). Sobota: Zastal Zielona Góra - Stal Ostrów (17.35, Polsat Sport Extra), Anwil Włocławek - Asseco Arka Gdynia (19.30). Niedziela: Spójnia Stargard - Polpharma Starogard (17.35, Polsat Sport News), MKS Dąbrowa Górnicza - Śląsk Wrocław (15.30).