KSSPR Końskie wygrało z KSZO Odlewnią Ostrowiec

W Pucharze Polski KSZO Odlewnia Ostrowiec przegrał u siebie z KSSPR Końskie 28:36. Z piłką Przemysław Matyjasik. Rafał Soboń
W derbach pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie pokonało KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 28:20 (13:9)

KSSPR Końskie - KSZO Odlewnia. Relacja live - zobacz zapis

KSSPR: Wnuk, Szot 2 – Sękowski 5, Słonicki, Walewski, Maleszak 1, Pilarski, Jamioł 5, Kupis 2, Matyjasik, Napierała 9 (8), Mastalerz, Gasin, P. Rutkowski, Smołuch 5.

KSZO Odlewnia: Piątkowski, Szewczyk – Kożeniewski 3, Jeżyna, Król 3, Czuwara 4, Afanasjew 1, Kamil Kieloch 1, Kwiatkowski 6 (1), Antolak 1, M. Rutkowski 1.

KSSPR Końskie nie przegrało piątego, kolejnego meczu w pierwszej lidze, jego bilans w tych spotkaniach to cztery zwycięstwa i remis. Derby nie przyniosły większych emocji. W pierwszych minutach goście popełnili kilka strat w ataku drużyna Michała Przybylskiego bezwzględnie wykorzystała kontry. Wprawdzie w pierwszej połowie meczu bardzo dobrze spisywał się bramkarz KSZO Odlewni, Michał Piątkowski, który między innymi nie dał się pokonać przy trzech rzutach karnych (pozostałe osiem konecczanie wykorzystali), ale wystarczało to do utrzymywania niewielkiej przewagi gospodarzy tylko przez kilkanaście minut. W 21 zespół z Końskich prowadził tylko 8:7. Potem odskoczył i w drugiej połowie znów powiększał przewagę. W 34 minucie było 16:9. Wprawdzie w 45 minucie KSZO zmniejszył straty do czterech bramek (20:16), ale końcówka znów należała do gospodarzy, mimo że na boisku pojawili się rezerwowi. W 59 minucie KSSPR prowadziło 28:18.

Mecz oglądał medalista mistrzostw świata, były zawodnik Vive Tauronu Kielce, a obecnie gracz Azotów Puławy Patryk Kuchczyński, który skorzystał z tego, że był u znajomych w pobliżu Końskich i przyjechał obejrzeć pierwszoligowy mecz.

Materiał oryginalny: KSSPR Końskie wygrało z KSZO Odlewnią Ostrowiec - Echo Dnia Świętokrzyskie