KSZO 1929 przegrał u siebie z Sandecją i odpadł z Totolotek Pucharu Polski (GALERIA)

Damian Wiśniewski
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski przegrał mecz Totolotek Pucharu Polski z Sandecją Nowy Sącz 1:3.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (1:2)
Bramki:
Jakub Chrzanowski 28 - Tadeusz Socha 35, Thiago Rodrigues De Souza 42, Kamil Ogorzały 73.

Żółte kartki: Adrian Basta 52, Thiago 62
KSZO: Lipiec – Cheba (66. Chałas), Mężyk, Dybiec, Worach – Persona, Imiołek (46. Miłek), Mąka (46. Burzyński), Kaczmarek, Nogaj – Chrzanowski.

Sandecja: Krzysztof Baran – Socha, Grzegorz Baran, Basta, Maślanka (70. Danek) – Walski, Kanach, Thiago (77. Dudzic), Kun, Ogorzały (84. Flis) – Korzym.

Początek meczu w wykonaniu zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego był dla niego bardzo obiecujący. Długo podopieczni trenera Sławomira Majaka potrafili trzymać rywali stosunkowo daleko od własnej bramki, a jak już pierwszoligowa Sandecja zbliżała się pod pole karne, to ich ataki były skutecznie kończone.

Efektem tej dobrej gry w wykonaniu KSZO była sytuacja, jaką miał Damian Nogaj, który po dobrym podaniu z głębi pola znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Sandecji, którą jednak przegrał.

W 29. minucie gry zrobiło się nawet 1:0 dla gospodarzy. Jakub Chrzanowski w efektowny sposób dobił strzał jednego z kolegów i wprawił ostrowiecką publicznością w wielką radość.

Ta jednak nie trwała długo. Siedem minut później bowiem do wyrównania doprowadził Tadeusz Socha, a w 42. minucie gry po pięknej indywidualnej akcji goalkeepera KSZO pokonał Thiago. W obu sytuacjach nie popisała się defensywa zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Po przerwie w drużynie KSZO oglądaliśmy dwie zmiany - na boisku pojawili się od razu Maciej Milek oraz Fabian Burzyński. Gospodarze znów starali się atakować i zbliżali się pod bramkę rywali. Efektem tego była niezła okazja Chrzanowskiego, której ten nie wykorzystał i kilka niewiele wnoszących dośrodkowań.

Sandecja była konkretniejsza. Po ładnym podaniu wzdłuż bramki od Macieja Korzyma na 3:1 podwyższył Kamil Ogorzały.