KSZO pokonał czerwoną latarnię ligi. Korona II zremisowała z Wieczystą. Grała piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę

Bartosz Wartałowicz, PK
Anna Kaczmarz / Polska Press
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał na wyjeździe z Lublinianką 1:0, Korona II Kielce zremisowała 1:1 z Wieczystą, Czarni Połaniec zremisowali 2:2 w Tarnowie z Unią, a Wisła Sandomierz przegrała 1:4 z Wisłoką Dębica. Działo się również w innych spotkaniach 3 Ligi grupy 4.

W środę 24 maja grała piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę

Wisła Sandomierz - Wisłoka Dębica 1:4 (0:2)
Bramki: Lionel Abate 53 - Błażej Radwanek 9, 32 z karnego, Kamil Rębisz 55, Arkadiusz Staszczak 74.
Wisła: Czarnogłowski - Cichoń (56. Bień), Sudy, Krajewski, I. Wódz - Wyjadłowski, Khorolskyi (87. Kotalczyk), Michalczyk (46. Furman), Kościółek (56. Tumulec), Stokłosa (46. Uciński) - Abate. (wyjściowy skład)
Żółte kartki: Abate, Kotalczyk.
Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów)

- Wynik pokazuje naszą grę. Straciliśmy mnóstwo bramek, to samo za siebie mówi. To jest straszne - powiedział Robert Chmura.

Już po pół godziny Wisłoka prowadziła 2:0, po dwóch golach Błażeja Radwanka. Wisła odpowiedziała golem Abate w 53 minucie, ale to było wszystko, co mogli zrobić piłkarze Roberta Chmury. Rywal z Dębicy dołożył jeszcze 2 gole i zamknął mecz.

Lublinianka Lublin - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 0:1 (0:1)
Bramka: Kamil Bełczowski 28.
KSZO: Burek - Maidanevych, Mężyk, Jarzynka (75. Pawlik) Brągiel, - Kafel, Dumaniuk (46. Dziubiński), Bełczowski (60. Zdyb), Nawrot (46. Lipka)- Janaszek (46. Mężyk), Chernii.
Sędziował: Jakub Rutkowski (Białystok)

Czerwona latarnia ligi postawiła twarde warunki piłkarzom Rafała Wójcika. Udało się im jednak wrócić do Ostrowca z trzema punktami, które zapewnił Kamil Bełczowski.

Wieczysta Kraków - Korona II Kielce 1:1 (0:0)
Bramki: Rybus 50, Majewski 87.
Wieczysta: Mikułko - Pietras, Kołodziej, Bujak, Bąk - Misk (77 Hebel), Faworow (61 Majewski), Gamrot (73 Sławczew) - Danielak, Jankowski, Torres.
Korona II: Sandach - Zwoźny, Kiercz, Sylwestrzak, Lisowski - Shinonaga, Bojańczyk (64 Kośmider), M. Kiełb (77 Kucharczyk), Strzeboński, Mucha (64 Pokora) - Rybus (77 Płocica).
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).
Żółte kartki: Gamrot, Torres - Zwoźny, Rybus, Kośmider.

Po zdobytej bramce przez Jakuba Rybusa w 50 minucie, Korona została zmuszona do głębszej defensywy i Wieczystej udało się strzelić wyrównującego gola. Potknięcia Wieczystej nie wykorzystała Stal Stalowa Wola, która również zremisowała.
- Wieczysta to bardzo mocny zespół, szkoda oczywiście straconej bramki pod koniec. Tak naprawdę mogliśmy ten mecz wygrać bo też mieliśmy okazję w samej końcówce, ale przed spotkaniem brałbym remis w ciemno, więc jestem zadowolony - powiedział Mariusz Ludwinek - trener Korony II.

Unia Tarnów - Czarni Połaniec 2:2 (0:2)
Bramki: Kamil Orlik 49, Wiktor Putin 60 - Krystian Kardyś 40, 43.
Czarni: Wieczerzak - Misztal, Bakowski, Bawor, Smoleń (55. Załucki) - Kardyś (83. Banik), Kałaska, Galara (83. wątróbski), Śledź (55. Wiktor), Żądło (55. Łąk) - Martinez.
Żółte kartki: Kałaska, Misztal, Bawor.
Sędziował: Mateusz Patla (Rybnik)

Po pierwszych 45 minutach wydawało się, że Czarni pewnie dowiozą zwycięstwo. Oba trafienia były autorstwa Jakuba Kałaski. Piłkarze Unii jednak zdobyli dwa gole i udało się im urwać 1 punkt.
- Zawsze, jak się do przerwy prowadzi, to się żałuje zremisowanego meczu. Bardzo źle jednak zaczęliśmy tę drugą połowę i to nakręciło Unię. Dziś plusem jest to, że zapunktowaliśmy w Pro Junior System - powiedział Michał Szymczak, trener Czarnych.

Chełmianka Chełm - Avia Świdnik 0:1 (0:0)
Bramka: Bekzod Ahmedov 61.

Orlęta Radzyń Podlaski - Sokół Sieniawa 1:2 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Maj 52 - Karol Twardowski 85, Oskar Mazgoła 90+2.

KS Wiązownica - Podhale Nowy Targ 0:5 (0:2)
Bramki: Antkowiak 24, 43, Szynka 54, Płatek 60, 70.

Stal Stalowa Wola - Podlasie Biała Podlaska 1:1 (0:0)
Bramki: Jakub Kowalski 60 - Wiktor Niewiarowski 78.