KTS Enea Siarka Tarnobrzeg pokonała MUKS Start Nadarzyn

DW
Marcin Radzimowski
Tenisistki stołowe KTS Enea Siarki Tarnobrzeg po rywalizacji w eliminacjach do igrzysk olimpijskich zagrały w Nadarzynie z MUKS Startem, czym wróciły do rywalizacji ligowej. Wygrały, ale potrzebowały do tego pięciu indywidualnych pojedynków.

MUKS Start Nadarzyn -Enea Siarka Tarnobrzeg 2:3
Paulina Krzysiek - Wu Yue 3:0 (11:8, 13:11, 13:11)
Katarzyna Ślifirczyk - Wiktorija Pawłowicz 0:3 (3:11, 4:11, 4:11)
Julia Ślązak - Agata Zakrzewska 3:1 (11:5, 11:5, 7:11, 11:8)
Paulina Krzysiek - Wiktorija Pawłowicz 0:3 (5:11, 4:11, 8:11)
Katarzyna Ślifirczyk - WU Yue 2:3 (7:11, 11:6, 12:10, 6:11, 8:11)

Tarnobrzeżanki mimo przerwy w rozgrywkach spowodowanej grą w eliminacjach do igrzysk olimpijskich, które w styczniu odbywały się w portugalskim Gondomar, podchodziły do tego spotkania w roli faworytek.

Trener Zbigniew Nęcek zdecydował się wystawić na ten mecz ligowy skład w którym wymieszał doświadczenie w postaci Wiktorji Pawłowicz oraz wchodzącą do seniorskiego tenista stołowego Agatę Zakrzewską. Trójkę uzupełniła mająca amerykańskie obywatelstwo Yue Wu.

To właśnie najnowsza zawodniczka tarnobrzeskiego klubu rozpoczęła grę w meczu w Nadarzynie od niespodziewanej porażki. Jej mecz z Pauliną Krzysiek był mocno wyrównany, ale to rywalka ostatecznie była górą. Dwa sety jednak wygrała na przewagi, a trzeciego do ośmiu. Wu nie potrafiła odpowiedzieć ani jednym triumfem.

Kolejny mecz to starcie Katarzyny Ślifirczyk z Wiktoriją Pawłowicz, które było niezwykle szybkie. Białorusinka nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce i nie pozwoliła jej na przekroczenie choćby granicy czterech punktów w żadnej partii.
Po meczu numer trzy zaczęło się robić dla Enea Siarki trochę niebezpiecznie. Julia Ślązak w czterech setach pokonała Agatę Zakrzewską.

W podobnej sytuacji tarnobrzeżanki były już w tym sezonie mierząc się u siebie z SKTS Sochaczew. Wtedy mistrzynie Polski wyciągnęły mecz z 1:2 na 3:2 dla siebie i tak było również w tym przypadku.

Najpierw Wiktorija Pawłowicz rozegrała kolejne świetne spotkanie. Pokonała bez większych problemów pogromczynię Yue Wu z pierwszego meczu, PaulinęKrzysiek wygrywając poszczególne sety do pięciu, czterech oraz do ośmiu.

Wspomniana Yue Wu zrehabilitowała się w ostatnim meczu ogrywając po walce i aż pięciu setach Katarzynę Ślifirczyk.

Tym razem do pierwszej od lat porażki Enea Siarki Tarnobrzeg było bardzo blisko. Podopieczne Zbigniewa Nęcka ostatecznie jednak wygrały.

Sam trener w piątkowy wieczór został nagrodzony w 60 Plebiscycie Sportowy Nowin nagrodą trenera roku 2019. Tenisistka Enea Siarki, Li Qian, została sportowcem roku.