Jakub Maj
Jakub Maj
Eleven Sports
VfB Stuttgart zmierzył się z SC Paderborn w ramach 1/8 finału Pucharu Niemiec. Spotkanie zakończyło się wygraną klubu z Bundesligi. To co stało się hitem w internecie to trafienie samobójcze Konstandinosa Mawropanosa. Grek pokonał swojego bramkarza z odległości... 30 metrów.

SC Paderborn - VfB Stuttgart 1:2

Kibice SC Paderborn nie musieli długo czekać na bramkę swojej drużyny, ale żaden z zawodników gospodarzy nie może pochwalić się tym, że brał udział w akcji. W 4. minucie Konstandinos Mawropanos postanowił uspokoić sytuację i wycofać piłkę do swojego bramkarza. Grek nie zauważył, że Florian Muller stoi poza światłem bramki. Obrońca posłał mocne podanie w stronę pola karnego. Futbolówka nieubłaganie zmierzała w kierunku bramki. Golkiper próbował jeszcze uratować sytuację, ale nie udało mu się odbić piłki.

W 86. minucie doszło do wyrównania. Autorem trafienia był Gil Dias. Tuż przed końcowym gwizdkiem Serhou Guirassy strzelił bramkę na 2:1 i uratował swoją drużynę przed dogrywką.

Puchar Niemiec

W grze jest jeszcze 14 drużyn - Lipsk, Hoffenheim, Bochum, Borussia Dortmund, Norymberga, Fortuna, Mainz, Bayern, Union, Wolfsburg, Eintracht, Darmstadt, Sandhausen oraz Freiburg.

Dzisiaj o godzinie 20:45 Union Berlin zmierzy się z Wolfsburgiem. W barwach Wilków nie zobaczymy Kuby Kamińskiego, który w obecnym sezonie prezentuje się bardzo dobrze. Były piłkarz Lecha bardzo szybko zaimponował trenerowi, który umieścił go w pierwszym składzie. Na początku Niko Kovač wspominał o pewnych "przywarach", które Kuba wyrobił sobie jeszcze w Polsce, ale wszystko wskazuje na to, że chorwacki szkoleniowiec pomaga mu je niwelować. Dzisiaj Kuba nie znalazł się w kadrze meczowej.

Runda rewanżowa na najwyższym szczeblu już się rozpoczęła, tymczasem wciąż nie brakuje zawodników bez kontraktów. Niektórzy pracodawcy szukają od początku roku, inni jeszcze dłużej. Na zatrudnienie czeka choćby były mistrz kraju czy trzykrotny reprezentant Polski. Przedstawiamy listę Polaków, którzy na rynku są do wzięcia za darmo.