Kutno wśród najbardziej rozbieganych miast w Polsce. Za nami...

Kutno wśród najbardziej rozbieganych miast w Polsce. Za nami 4. PKO Bieg Charytatywny [ZDJĘCIA, FILM!]

Zdjęcie autora materiału

Justyna Sobczak

Dziennik Łódzki

Aktualizacja:

Dziennik Łódzki

4 PKO Bieg Charytatywny w Kutnie
1/142
przejdź do galerii

4 PKO Bieg Charytatywny w Kutnie ©Łukasz Janikowski

Kutno znalazło się wśród 12 miast z całej Polski, które dołączyły do tegorocznego 4. PKO Biegu Charytatywnego. W sobotę 15 września biegacze z całego kraju wzięli udział w imprezie, której celem jest niesienie pomocy poprzez bieganie. Tu wymierną wartość ma każdy krok uczestnika postawiony na bieżni.
Kutno dołączyło do PKO Biegu Charytatywnego po raz pierwszy. Swój udział zgłosiło siedemdziesiąt amatorskich drużyn biegaczy nie tylko z grodu nad Ochnią. Bieganie w Kutnie rozpoczęło się już o godz. 10.00. Najpierw na starcie stanęły dzieci, które biegały na dystansie 200, 400 i 600 metrów. O godz. 11.00, równocześnie na 12 stadionach lekkoatletycznych w Polsce, rozpoczął się zaś bieg główny. Każda drużyna wystawiła pięcioosobową sztafetę, której celem jest pokonanie jak największej liczby okrążeń bieżni w ciągu godziny.
W tym biegu nie było mety. Każde pokonane przez jednego zawodnika okrążenie oznacza posiłek dla najbardziej potrzebującego dziecka. Pieniądze na ten cel zostały przeznaczone przez fundację PKO Banku Polskiego.

4.PKO Bieg Charytatywny w Kutnie poprowadził Sebastian Chmara, lekkoatleta wyspecjalizowany w wieloboju i zdobywca tytułów halowego mistrza Europy i halowego mistrza świata. Biegacze na stadionie MOSiR-u nieśli pomoc podopiecznym Rodzinnego Domu Dziecka Caritas Diecezji Łowickiej w Strzegocinie. Na biegu był obecny m. in. Wiktor Gackowski, dyrektor placówki w Strzegocinie.

– Jestem pełen podziwu dla każdej osoby, która w tej chwili biega – mówił Wiktor Gackowski – Każde przebiegnięte okrążenie to olbrzymi wysiłek. Może 30 lat i 30 kilogramów temu bym tak nie mówił, ale naprawdę, wyrażam wielki szacunek dla każdego biegacza z osobna.

– Panie dyrektorze, jestem dumny, że te pieniądze, o które w tej chwili biegacze walczą, trafia do kierowanego przez pana ośrodka – mówił Sebastian Chmara. – Jestem przekonany, że będą one wykorzystane należycie. Proszę o wielkie brawa. Pokażcie, ile energii jesteście w to w stanie włożyć – zwracał się do publiczności na trybunach.

Biegacze z Kutna podczas biegu ścigali się nie tylko ze sobą, ale toczyli także korespondencyjną rywalizację z uczestnikami pozostałych imprez w ramach 4 PKO Biegu Charytatywnego w Polsce. Po biegu nagrodzono najstarszą uczestniczkę i uczestnika biegu i wyróżniono drużyny, które pokonały największy dystans. Najlepsza wśród pań okazała się żeńska drużyna "Kutno Biega". Najlepszą mieszaną drużyną okazali się "Amatorzy Biegania", a wśród panów zwyciężyła sztafeta "Kutnowskie Dziki". która pokonała 51 okrążeń.

Do domu dziecka w Strzegocinie trafią nie tylko pieniądze wybiegane na bieżni. Podczas imprezy trwał konkurs na najbardziej barwną i głośną grupę kibiców na trybunach. Wygrała go grupa "F-16" z Łasku, która otrzymaną nagrodę - 10 tys. zł - przekazała na potrzeby placówki w Strzegocinie.


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Terminarz

Poradnik biegacza

Biegać każdy może, ale czy każdy powinien?

Biegać każdy może, ale czy każdy powinien?

Jak biegać, żeby to wyszło na zdrowie?

Jak biegać, żeby to wyszło na zdrowie?

Jak zacząć bieganie po 40. roku życia?

Jak zacząć bieganie po 40. roku życia?