Łatwa wygrana rezerw Korony, Łagów przed przerwą przestraszony [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sławomir Stachura
Ładnego gola na 3:0 strzelił Daniel Szelągowski
Ładnego gola na 3:0 strzelił Daniel Szelągowski Sławomir Stachura
Rezerwy Korony Kielce nadspodziewanie łatwo poradziły sobie z drużyną ŁKS Probudex Łagów w meczu czwartej ligi świętokrzyskiej. O wygranej kielczan 4:0 zadecydowała pierwsza połowa i solidnie przestraszeni w tym czasie goście.

Korona Kielce – ŁKS Probudex Łagów 4:0 (3:0)
Bramki:
Kornel Kordas 9, Wiktor Długosz 26, Daniel Szelągowski 33, Dawid Szałas 70.
Korona: Miśkiewicz –Kosakiewicz, Tamm, Pierzchała (78. Świderski), Kallaste – Długosz (58. Prętnik), Jopkiewicz, Szałas (74. Matuszewski), Kordas –Szelągowski (55. Rogoziński) – Piróg (Petrović).
Łagów: Marzec (22. Majcherczyk) – Gwóźdź, Biesiada, Mika, Dudzik – Zaręba (46. Malinowski), Kołodziejczyk (84. Stachera), Rusiecki (64. Czajkowski), Uniat (80. Kołodziej) – Paprocki – Mojecki.

Trener Sławomir Grzesik miał kilku graczy z pierwszej drużyny Korony (Michał Miśkiewicz, Łukasz Kosakiewicz, Ken Kallaste, Joonas Tamm) i kilku z Centralnej Ligi Juniorów do lat 18 (Kornel Kordas, Wiktor Długosz, Daniel Szelągowski, Zvonimir Petrović) i to widocznie podziałało na psychikę drużyny z Łagowa, bo praktycznie nie było jej na boisku przed przerwą, a ma przecież w szeregach kilku piłkarzy z koroniarską przeszłością. Adrian Uniat, Andrzej Paprocki, Marcin Kołodziejczyk to przecież zawodnicy, którzy sporo potrafią, ale w pierwszej połowie nie pomogli drużynie. W dodatku już w 22 minucie z kontuzją opuścił boisko bramkarz Artur Marzec i goście szybko dali się rozbić. Najpierw trafił z bliska Kornel Kordas dobijając strzał jednego z kolegów, potem podwyższył Długosz strzałem z 7 metrów, a w 33 minucie było już 3:0, gdy po ładnej akcji Daniel Szelągowski zakręcił obrońcami Łagowa polu karnym i trafił w okienko.

Po przerwie drużyna Ireneusza Pietrzykowskiego grała trochę lepiej, ale wpływ na to miały też zmiany jakich dokonała Korona. Gospodarzom po przerwie też przeważali, ale udokumentowali to tylko jednym golem.

- Dobrze zagraliśmy w pierwszej połowie. Najważniejsze, że znów nie straciliśmy gola – powiedział Sławomir Grzesik, którego zespół pewnie zmierza do trzeciej ligi.

- Pierwsza połowa zadecydowała o tym, że przegraliśmy wysoko. Nie ma jednak dwóch zdań, że Korona była lepsza – podsumował Ireneusz Pietrzykowski, trener ŁKS Łagów.