Leon Miętus
materiały prasowy Azoty Puławy
Piłkarze ręczni Azotów Puławy wygrali z RK Nexe 32:26 w pierwszym spotkaniu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Rewanż za tydzień w Chorwacji. Drużyna lepsza w dwumeczu awansuje do fazy grupowej rozgrywek

Azoty Puławy - RK Nexe 32:26 (16:12)

Azoty Puławy: Wojciech Borucki, Walentyn Koszowy - Boris Zivkovic 3, Kacper Adamski 2, Rafał Przybylski 5, Marek Marciniak 5, Jan Antolak, Iwan Burzak 3, Kelian Janikowski 5, Dawid Fedeńczak 2, Piotr Jarosiewicz 2, Kamil Konieczny 2.
RK Nexe: Fahrudin Melic 7, Iwan Srsen 6, Janko Kevic 5, Marin Jelinic 2, Luka Moslavac 2, Mario Tomik 2, Tomislav Severec 1, Gianfranco Pribetic 1.

Wprawdzie podopieczni Roberta Lisa do rewanżowego spotkania przystąpią za tydzień z sześciobramkową zaliczką, ale po wtorkowym meczu pozostaje pewien niedosyt, bo jeszcze na niespełna trzy minuty przed końcową syreną ta przewaga wynosiła 9bramek (32:23).

Początkowy kwadrans stał pod znakiem bardzo wyrównanej gry i na gola jednej drużyny druga też odpowiadała trafieniem. Tak było do stanu 7:7. Wówczas po bramkach Keliana Janikowskiego i Borisa Zivkovica puławianie objęli dwubramkowe prowadzenie i wynik remisowy już do końca nie pojawił się na tablicy.

Na przerwę gospodarze schodzili wygrywając 16:12, ale na początku drugiej połowy ta różnica zmalała do dwóch bramek (17:15). Później jednak uwidoczniła się wyraźniejsza przewaga Azotów.

W ostatnich trzech minutach Chorwaci zdobyli trzy gole, a miejscowi nie potrafili wykorzystać nawet rzutu karnego.

W innym meczu II rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej MMTS Kwidzyn przegrał u siebie z niemieckim SG Flensburg-Handewitt 25:39. (PAP)