Lech II Poznań odpadł z Pucharu Polski i nie powtórzy wyczynu sprzed sezonu. Kolejorz zakończył przygodę z turniejem już na rundzie wstępnej

Bartosz Kijeski
Lech II Poznań po bardzo emocjonującym pojedynku przegrał na własnym boisku z Pogonią Siedlce po dogrywce. tym samym lechici zakończyli swoją przygodę w Pucharze Polski na rundzie wstępnej Szymon Starnawski
Drugi zespół Lecha Poznań szybko pożegnał się z tegoroczną edycją Pucharu Polski. Kolejorz w rundzie wstępnej tych rozgrywek przegrał po dogrywce na własnym boisku we Wronkach z Pogonią Siedlce 2:3. O tym, że mecz był bardzo zacięty, świadczy fakt, że arbiter tego spotkania pokazał aż 11 żółtych oraz 1 czerwoną kartkę.

Lechici mieli chrapkę, aby powtórzyć wynik sprzed roku. Wówczas podopieczni Artura Węski awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. Rezerwy Kolejorza zostały zatrzymane przez Olimpię Grudziądz, przegrywając 3:0. Przypomnijmy, że ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego dotarła aż do półfinału tych rozgrywek, ulegając w nim pierwszej drużynie Lecha Poznań 0:3. Po drodze podopieczni ówczesnego trenera Marcina Płuski wyeliminowali m.in. Wartę Poznań czy Wisłę Kraków.

Pucharowe spotkanie z Pogonią Siedlce miało być rehabilitacją za mały falstart rezerw Kolejorza w eWinner II lidze. Poznaniacy w pierwszym meczu przegrali na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 2:3, natomiast w ostatniej kolejce, mając sześciu zawodników z pierwszego składu, zremisowali we Wronkach z Siarką Tarnobrzeg 1:1.

Niestety środowy mecz nie ułożył się po myśli Kolejorza. Już w 19. minucie po raz pierwszy piłkę z siatki musiał wyciągać 16-letni Mateusz Mędrala, dla którego był to pierwszy mecz w drugiej drużynie Kolejorza w oficjalnym spotkaniu. Autorem gola został Maciej Witchowski, który głową pokonał młodego golkipera gospodarzy.

Chwilę później goście poszli za ciosem i w 25. minucie gry Mędrala skapitulował po raz drugi. Indywidualną akcją popisał się Nikodem Fiedosiewicz, który w rundzie jesiennej zeszłego sezonu bronił barw Warty Poznań.

Po zmianie stron Kolejorz złapał "kontakt" z przeciwnikiem. W 57. minucie gry po faulu na wprowadzonym na boisko w przerwie Filipie Wilaku rzut karny wykorzystał Tomasz Cywka. Po chwili Lech doprowadził do wyrównania, a konkretnie zrobił to Krystian Sanocki, który wczoraj podpisał kontrakt z rezerwami, wracając do Poznania po 5 latach.

W 79. minucie Kolejorz był bliski prowadzenia, jednak strzał Sanockiego, który był sam na sam z bramkarzem, był niecelny.

Jeszcze przed dogrywką, która wisiała w powietrzu, czerwoną kartkę za ostry faul otrzymał Adrian Laskowski, a lechici przez kolejne 30 minut musieli radzić sobie w osłabieniu.

Doskonałą okazję na wyjście na prowadzenie w trakcie pierwszej części dogrywki mieli goście. Sędzia Łukasz Ostrowski podyktował rzut karny dla Pogoni, ale 16-latek w poznańskiej bramce popisał się skuteczną interwencją. Pechowcem, który zaprzepaścił doskonałą szansę, był Damian Nowak.

Kiedy wszystko wskazywało na to, że będziemy świadkami serii jedenastek, Kolejorz otrzymał cios, po którym się już nie podniósł. Po raz drugi w tym spotkaniu skutecznością popisał się Maciej Wichtowski, który głową pokonał bramkarza Lecha, eliminując poznaniaków z dalszej gry.

Lech II Poznań - Pogoń Siedlce 2:3 (0:2, 2:2)

Bramki: Cywka 57. Sanocki 65. - Wichtowski 19. 117., Fiedosiewicz 25.

Lech II: Mędrala - Kornobis (46. Olejnik), Tomaszewski, Waliś, Kukułka (55. Palacz) - Cywka, Żołądź (68. Laskowski), Dziuba (68. Tomczyk) - Wolski (46. Wilak), Spławski, Sanocki

Pogoń: Kowynia - Dzięcioł (68. Piotrowski), Kołoczek, Wichtowski, Rutkowski - Fiedosiewicz, Szuprytowski (63. Wicenciak), Włodyka, Marchino (75. Demianiuk) - Nowak, Bujalski (63. Prochownik)

Żółte kartki: Tomaszewski 26., Żołądź 62., Spławski 78., Mleczko 95. (Lech II) - Wichtowski 12., Rutkowski 32., Dzięcioł 64., Prochownik 69., Piotrowski 74., Włodyka 95. Fiedosewicz 115. (Pogoń)
Czerwona kartka: Laskowski 94. (Lech II)

Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin)

Po ostatnich porażkach, a także ze względu na temperaturę, jaka panowała w Poznaniu (ok. 37 stopni Celsjusza w momencie rozpoczęcia spotkania), frekwencja podczas tego meczu nie była porywająca. Na stadionie przy ul. Bułgarskiej zjawiło się dokładnie 9111 widzów. Jednak ci, co postanowili udać się na ten pojedynek, po końcowym gwizdku mogli czuć się w pełni usatysfakcjonowani. Zobacz zdjęcia z trybun podczas meczu Lecha Poznań --->

Słabsza postawa Lecha, wakacje, ceny i upał - to przełożyło ...