Dawid Dobrasz
Sergiej Kriwiec ponownie strzelił gola na stadionie Ruchu Chorzów. Zobacz zdjęcia z meczu ---->fot. Marzena Bugała-Astaszow
Rezerwy Lecha Poznań remisem otwierają granie w 2022 roku w eWinner II lidze. Podopieczni Artura Węski podzielili się punktami 2:2 z Ruchem Chorzów i z przebiegu meczu mogą być zadowoleni z tego wyniku. Ponownie przy Cichej na listę strzelców wpisał się... Sergiej Kriwiec.

Na otwarcie grania w 2022 roku rezerwy Lecha Poznań zmierzyły się z na wyjeździe z Ruchem Chorzów w jednym z dwóch hitów 21. kolejki eWinner II ligi. Gospodarze przed spotkaniem zajmowali 3. miejsce w tabeli, a lechici 6. W pierwszej połowie na boisku minimalnie dominowali chorzowianie, ale obie drużyny zdobyły po jednej bramce. Najpierw trafili lechici. Prawą stroną popędził Jakub Antczak i posłał dośrodkowanie w pole karne. Piłkę chciał złapać bramkarz Bielecki, ale popełnił fatalny błąd. Chwycił futbolówkę, a ta przeszła mu pod ręką i do pustej bramki piłkę skierował Pacławski.

Dawid Kownacki i Filip Bednarek po meczu Pogoń - Lech:

od 16 lat

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było dużo czekać. Po pięciu minutach strzałem głową z 12-13 metra Bartosza Mrozka lobem pokonał Szczepan.

Ruch z trybun wspierało wielu kibiców. Gospodarze wydawali się natchnieni tym dopingiem i tuż po zmianie stron wyszli na prowadzenie. Po jednym z dośrodkowań z prawej strony słaby strzał ponownie oddał Szczepan, ale piłka po drodze odbiła się od Pingota i absolutnie zmyliła Bartosza Mrozka, który w pierwszym kwadransie drugiej połowy dwa razy musiał ratować rezerwy Kolejorza przed stratą gola. W 60. minucie było "tylko" 2:1 dla Ruchu.

Artur Węska zareagował zmianami, ale obraz gry niewiele się zmienił. Chorzowianie dalej mieli groźne sytuacje. Jedną mieli też lechici, ale po zamieszaniu z rzutu rożnego pomylił się Eryk Kryg. W niedzielny wieczór oglądaliśmy otwarty mecz. Ruch nie chciał czekać na rywala, tylko parł do przodu, a Lech próbował się odgryzać.

W końcówce meczu Ruch osłabł i to lechici mieli kilka sytuacji - m.in. Wilaka czy Kriwca. Gospodarze mogą mieć do siebie pretensje... bo wypuścili prowadzenie w końcówce meczu. Piłkę w polu karnym dostał Spławski, który podał do Kriwca, a ten pokonał bramkarza gospodarzy. Dla Białorusina był to znowu gol w końcówce meczu na tym stadionie, bo kibice zapewne pamiętają bramkę 35-letniego zawodnika zdobytego... 12 lat temu w meczu Ruch - Lech, kiedy jego gol dał szansę Kolejorzowi na mistrzostwo Polski, które później udało się zdobyć.

Wracając do Chorzowa... gospodarze mieli jeszcze sytuacje na 3:2, ale ostatecznie na boisku przy Cichej mieliśmy remis. W niedzielny wieczór oglądaliśmy dobry, emocjonujący mecz, ale Ruch sam sobie jest winny, że nie wygrał. Brawa dla lechitów, którzy walczyli do końca i wywożą z ciężkiego terenu jeden punkt.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 2:2 (1:1)
Gole: Daniel Szczepan 42., 51. - Norbert Pacławski 36., Siergiej Kriwiec 87.

Ruch: Bielecki - Kasolik, Nawrocki (46. Kulejewski), Szywacz - Żuk, Mokrzycki, Sikora (68. Marković), Janoszka, Foszmańczyk (68. Stępień), Wójtowicz - Szczepan.

Lech II: Mrozek - Palacz (61. Kaczmarek), Laskowski, Pingot, Kukułka - Klupś (83. Wilak), Norkowski, Kriwiec, Gogół (61. Kryg), Antczak (61. Kołtański) - Pacławski (67. Spławski).

Lech Poznań zagrał najlepszy mecz wyjazdowy w tym sezonie PK...

Lech Poznań w Szczecinie zrobił to, czego nie udało mu się w poprzednich meczach wyjazdowych w Gdańsku, Krakowie, Mielcu czy Łęcznej. Kiedy już "dobrał" się do rywala, potrafił go posłać na deski, a potem znokautować. - Zachowaliśmy się jak doświadczony bokser, w końcu pokazaliśmy mądrość i dojrzałość - mówił po meczu Dawid Kownacki. Pojedynek na szczycie ekstraklasy, pokazał, że Kolejorza przy odpowiedniej koncentracji stać wysokie zwycięstwa z polską każdą drużyną. Oto nasze wnioski po sobotnim meczu z Portowcami.Oto nasze wnioski po sobotnim meczu z Portowcami --->

Lech Poznań pokazał w Szczecinie instynkt killera. Nasze wni...