Lech II Poznań się nie zatrzymuje w eWinner II lidze. Kolejorz pokonał Radunię Stężyca 1:0. Bohaterem spotkania Michał Skóraś

Jakub Kowalski
Michał Skóraś zagrał w barwach rezerw po ponad rocznej przerwie od ostatniego pojedynku z Hutnikiem Kraków (6:3). Wtedy młodzieżowiec Lecha zaliczył dublet, a tym razem w starciu z Radunią Stężyca zapewnił drużynie zwycięstwo. Łukasz Gdak
Rezerwy Lecha Poznań po raz kolejny udowodniły swoją znakomitą dyspozycję w obecnym sezonie eWinner II ligi. Niebiesko-biali na własnym obiekcie pokonali Radunię Stężyca (1:0) w ramach 18. kolejki. Kolejorz przedłużył niebywałą serię meczów bez porażki w lidze do 10 spotkań i zachował 4. czyste konto z rzędu. W sukcesie drużyny pomogli zawodnicy z pierwszej drużyny, a bohaterem meczu został Michał Skóraś, który w końcówce zdobył bramkę na wagę trzech punktów, dających Lechowi II w tym momencie 5. miejsce w tabeli.

W starciu z Radunią Stężyca, trener Artur Węska zaskoczył i w stosunku do poprzedniego spotkania, wprowadził aż 8 zmian w wyjściowej jedenastce. Kilka z nich było podyktowanych zejściami zawodników z pierwszej drużyny i szkoleniowiec miał do swojej dyspozycji m.in. Thomasa Rogne, Filipa Marchwińskiego, czy Michała Skórasia. Szansę występu od pierwszych minut dostali też piłkarze, którzy w ostatnim czasie łapali mniej minut.

Filip Bednarek po meczu Lecha Poznań z Piastem Gliwice:

od 16 lat

Mecz dobrze rozpoczął się dla lechitów, którzy odważnie zaatakowali rywali i chcieli błyskawicznie otworzyć wynik spotkania. Goście przejęli inicjatywę w kolejnych minutach, a najlepszą okazję do zdobycia bramki mieli po upływie pierwszego kwadransa. Po małym zamieszaniu w polu karnym, jeden z zawodników Raduni znalazł się oko w oko z gokiperem Kolejorza, Bartoszem Mrozkiem. 21-latek popisał się kapitalną paradą i uchronił zespół od straty gola.

Tuż przed przerwą zaczęło się robić ciekawiej na połowie Raduni, gdyż niebiesko-biali z coraz większą swobodą napierali na bramkę Kacpra Tułowieckiego. W 37. minucie Siergiej Kriwiec prostopadłym podaniem wypuścił na czystą pozycję Michała Skórasia, ten bez przeszkód minął bramkarza gości, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował defensor przyjezdnych.

W drugiej części spotkania Kolejorz kontynuował swoją ekspansję pod polem karnym gości, a podopieczni trenera Sebastiana Letniowskiego nastawili się na grę z kontrataku. W grze lechitów brakowało jednak dokładnego ostatniego podania lub lepszego wykończenia.

Końcówka meczu to już zdecydowana przewaga zawodników Lecha II, którzy za wszelką cenę chcieli zachować trzy punkty na własnym stadionie. W 82. minucie udaną akcją indywidualną popisał się Michał Skóraś i pewnym uderzeniem zapewnił swojej drużynie zwycięstwo z beniaminkiem ze Stężycy. Tym samym, lechici zrewanżowali się Raduni za porażkę na inaugurację sezonu i zrównali się w tabeli z drużyną z Pomorza.

Lech II Poznań - Radunia Stężyca 1:0
Bramki: 82. Skóraś

Lech II: Bartosz Mrozek - Arkadiusz Kaczmarek, Thomas Rogne (46. Mateusz Skrzypczak), Maksymilian Pingot, Jakub Zagórski - Antoni Kozubal (76. Łukasz Norkowski), Siergiej Kriwiec (86. Eryk Kryg), Filip Marchwiński - Michał Skóraś, Roko Baturina (60. Tymoteusz Klupś), Norbert Pacławski

Radunia: Kacper Tułowiecki - Jakub Witek, Przemysław Szur, Rafał Kosznik - Paweł Wojowski, Sebastian Deja, Sebastian Murawski (90. Nikodem Potrac), Bartosz Kuźniarski - Radosław Stępień (77. Damian Szuprytowski), Wojciech Fadecki (81. Dawid Retlewski), Michał Miller

Lech II Poznań z najlepszym wynikiem w historii swoich wystę...

Lech Poznań zwykle nie myli się z wyborem rozgrywającego i od lat ma na tej pozycji jakościowego zawodnika, który potrafi świetnie dyrygować grą ofensywną całego zespołu. Joao Amaral od początku obecnego sezonu jest w niesamowitej formie i ma wyraźny wpływ na grę Kolejorza. Jego statystyki w PKO BP Ekstraklasie (13 meczów, 5 bramek i 5 asyst) utwierdzają, że Portugalczyk już teraz jest realnym wzmocnieniem Kolejorza w kontekście walki o mistrzostwo Polski. Tak piorunującego startu sezonu nie zanotował żaden z ofensywnych pomocników niebiesko-białych od czasów Semira Stilicia. To pozwala zastanowić się, czy 30-latek jest już lepszy od Bośniaka i czy jest również najlepszą "dziesiątką" w Lechu na przełomie ostatnich dwóch dekad? W oparciu o portal Transfermarkt, porównaliśmy wszystkich zawodników, którzy grali na tej pozycji w Kolejorzu w XXI wieku.Zobacz zestawienie najlepszych ofensywnych pomocników Lecha Poznań w XXI wieku -------->

Lech Poznań znów trafił w "dziesiątkę". Czy Joao Amaral jest...